Oyun

Metro Awakening PS VR2 İçin Duyuruldu

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialar bir kez daha doğru çıktı ve Metro Awakening PS VR2 için duyuruldu. Peki oyun bizlere neler sunacak? Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Yeni Metro Oyunu 2024 Yılında Çıkabilir


Metro Awakening PS VR2 İçin Geliyor

Bildiğiniz gibi State of Play yayını öncesinde ortaya atılan iddialar ile yeni Metro oyununun duyurulacağına işaret edilmişti. Söz konusu iddialar, itibarı yüksek kaynaklar olunca da büyük ölçüde kesin gözüyle bakmıştık. Öyle de oldu ve Metro 2033 öncesini anlayacak olan Metro Awakenin PS VR2 için duyuruldu.

Hikaye olarak ilk oyunun da öncesine gideceğimiz Metro Awakening, 2028 yılında geçecek. 4A Games stüdyosundan ayrı olarak Vertigo Games tarafından geliştiriliyor. Şimdilik çıkış tarihi belli olmayıp, 2024 yılı içerisinde bizlerle olacağı söyleniyor.

Bu defa Serdar isimli bir karakterin rolüne bürüneceğiz ve ruhsal olarak uyanışına kadar uzanan olayları göreceğiz. Kendisinin ana hedefi ise Moskova tünellerinde eşini bulmak.

Oynanış tarafında dokunsal geri bildirim ve uyumsal tetikleyiciler başta olmak üzere sanal gerçeklik cihazının pek çok özelliğinden yararlanılacak olan oyunda, hayatta kalma, gizlilik ve çatışma da bir arada oyunculara sunulacak. Eski Metro oyunlarında olduğu gibi radyasyondan ölmemek için filtre değiştirmek zorunda kalacak iken, karanlıkta önümüzü görebilmek için de kafamızın üstünde bulunan feneri açmak durumunda olacağız. İlginç bir deneyimin bizi beklediğine şüphe yok.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu