Teknoloji

İspanyol Mitolojisinden Esintiler Taşıyan Bir RYO Geliyor – Bestiario

Son yıllarda İspanya’dan gelen güzel oyunlar dikkatimizi çekmeyi, kendilerinden söz ettirmeyi başardılar. Gris ve Blasphemous buna örnek olarak gösterilebilecek gayet başarılı yapımlar. Hal böyle olunca da İspanya’dan gelecek yeni oyunları da merakla bekliyoruz.

Barcelona merkezli Wiggin Industries tarafından geliştirilmekte olan Bestiario da bu oyunlardan birisi. İlk gördüğüm anda “Tam da bana hitap eden tarzda bir oyun geliyor gibi” diye geçirdim aklımdan. Nasıl bir oyun olduğunu anlatınca belki sizler de benim gibi düşünürsünüz.

Bestiario, sıra tabanlı çatışma mekaniklerine sahip bir rol yapma oyunu. Oyunun geliştiricileri, Persona serisinden ve PSX klasiklerinden esinlendiklerini söylüyor. İspanyol mitolojisinden, folklorundan izler taşıyan bir oyun bizleri bekliyor.

Bestiario’nun hikayesi bir salgının ardından İspanya’da geçiyor. Avcılardan oluşan ekibimiz, dünyayı yeni bir tehditten korumak için doğaüstü bir gizemi çözmeye çalışırken, türlü türlü düşmanlar ve canavarlarla savaşacaklar. Bu yolculuk bizleri yapımcılarının ifadesiyle, büyüleyici hikayeleri keşfetmek üzere İspanya ve Avrupa’nın çeşitli yerlerine götürecek.

Oyun için başlatılan Kickstarter kampanyası da kısa süre içerisinde hedefe ulaştı. Şu anda 89.000$ civarında bir destek toplamış durumda.

Oyunun Steam sayfası henüz açılmadı. Ama bir yerlere not edin bence, takip etmekte fayda var diye düşünüyorum.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu