Spor

Halter Ulusal Kadrosu’nun Avrupa Şampiyonası hazırlıkları sürüyor

Halter Ulusal Grubu, 12-20 Şubat’ta Bulgaristan’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nın hazırlıklarını Çorum’da sürdürüyor.

Kentteki bir otelde düzenlenen kampta ulusal sportmenler, antrenörler İsa Makal, Mehmet Doğan ve Gökhan Kuşçuoğlu idaresinde şampiyonaya hazırlanıyor.

Ulusal Kadro Antrenörü İsa Makal, AA muhabirine, çok uygun bir kamp süreci geçirdiklerini söyledi.

Kasımda başlayan kampın sonuna geldiklerini belirten Makal, “Kısmet olursa 10 Şubat’ta bir küme, 11 Şubat’ta bir küme Bulgaristan’a gideceğiz. 12 Şubat’ta karşılaşmalar başlıyor. Sıkletine nazaran müsabakaları yapacağız.” dedi.

Kampa tam takım katıldıklarını, gençlerden de destek yaptıklarını vurgulayan Makal, “Takımımızda büyük 6 atletimiz mevcut. Dört genç atletimizi da ekibe monte ettik. 2004-2005 doğumlu çocuklar, önümüzdeki yıllarda büyük grupta çok büyük muvaffakiyetler bekliyoruz.” diye konuştu.

Çok yeterli bir kamp süreci geçirdiklerini belirten Makal, “Ufak tefek rahatsızlıklar oldu, çocuklarda gribal enfeksiyonların dışında rastgele bir zahmetimiz olmadı. Buranın ortamı da çok müsait, dışarı da çıkmıyorlar. Çocuklar artık Avrupa Şampiyonası’nda gayeye kilitlendi. Bundan ötürü da yeterli bir kamp süreci geçirdiğimizi söyleyebilirim.” değerlendirmesinde bulundu.

Bütün atletlerden madalya beklediklerinin altını çizen Makal, şöyle devam etti:

“İnşallah bayrağımızı dalgalandıracağız. Kürsüde hepsini görmek istiyoruz. Genç atletlerin da yapabilecekleri derecenin en düzgününü yapıp kürsü olmasa da en düzgün dereceleriyle ulusal kadrolara katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Ülkemize İstiklal Marşı’mızı okutarak, bayrağımızı dalgalandırarak, madalyalarla döneceğimize inanıyorum. Türk halkına birçok şeyi armağan edeceğimizi düşünüyorum.”

“Takımımızın durumu çok iyi”

Ulusal kadro kaptanı Muammer Şahin ise üç aydır Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını ve güçlü bir süreçten geçtiklerini anlattı.

Halter Ulusal Kadrosu’nun çok yeterli durumda olduğuna dikkati çeken Şahin, “Takımımızın durumu çok uygun. Kalan süreyi de tamamlayıp yüzde yüz daha uygun olup yarışa gideceğiz. İnşallah orada gayelerimiz çok yüksek.” tabirlerini kullandı.

Güç ve motivasyonlarının yerinde olduğunu söyleyen Şahin, Türkiye’ye altın madalyalar kazandırmak istediklerini vurguladı.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu