Spor

Giresunspor’dan transfer yasağı açıklaması!

Trendyol 1. Lig takımlarından Bitexen Giresunspor’un Kulüp Lideri Nahid Ramazan Yamak, transfer yasağının kaldırılması için 53 milyon 468 lira ödeme yapmaları gerektiğini belirtti.

Yamak, kulübün toplumsal medya hesabından yaptığı görüntülü paylaşımda, Giresunspor’u ayakta tutmak için çalıştıklarını tabir etti.

Transfer tahtasının açılmasına mahzur olan futbolcu borcunun 3 milyon 880 bin avro olduğunu aktaran Yamak, bunun da şu anki kurla 127 milyon 458 bin liraya denk geldiğini vurguladı.

Yamak, 49 milyon 268 bin lira ödemeyi ocak ayında yaparak yaşadıkları sorunları sonlandırma talihlerinin olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

“Yerli oyunculara da kalan borcumuz 4 milyon 200 bin lira, yani burası toplamda 53 milyon 468 bin liralık bir fiyat oluşturmaktadır. Bu ödemelerin yanı sıra şubat, mart, haziran, ağustos ve çoğunluğu aralık ayında olmak üzere 25 milyon lira daha bir ödeme yapmamız gerekiyor, ki bunu yapabileceğimizden eminiz. Lakin şu anda bize gereksinim olan para 53 milyon 468 bin lira. Şayet bunu yatırabilirsek transfer tahtamızı açabiliyoruz. Yardım gecelerinden beklediğimiz paranın aşağı üst 6 milyon lirasını kulübümüzün kasasına aldık. Bu, taahhüt edilen sayıların yaklaşık yüzde 60’ı maalesef kalan yüzde 40’ı hala beklemede. Bu paralara kulübün gereksinimi var. Programımız şu, yaklaşık 10 milyon lira bu taahhütlerden topladıktan sonra 10 milyon lira da Giresunspor İdare Şurası olarak buraya bir para aktaracağız. Toplam 20 milyon lirayı oluşturduğumuzda, 33 milyon 468 bin lira üzere bir eksiğimiz var. Gerekirse bir 5 milyon lira daha koyduğumuzda 27-28 milyon lira daha eksiğimiz kalıyor. Bu bahiste kentin büyüklerinden, iş adamlarımızdan yardım bekliyoruz.”

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu