Oyun

Halo Infinite Kooperatif Dayanağı Ayrıntıları Paylaşıldı

Halo Infinite kooperatif desteği ile ilgili birinci yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Geliştirici stüdyodan John Mulkey ve Isaac Bender, merak edilen birçok ayrıntısı Halo Waypoint üzerinden paylaştılar. Gelin isterseniz bunlara yakından bir bakalım. İşte detaylar!

Bildiğiniz üzere evvelki hiçbir Halo oyunu tıpkı sistem üzerinden ve ağ üzerinden kooperatif oynama özelliği olmadan satışa sunulmamıştı. Halo Infinite ise bu bahiste bir unsur imza atmıştı. Yani şu anda son oyunu tek başımıza oynamaktan öbür dermanımız yok.

Kasım ayı içerisinde söylenen ise Mayıs ayına kadar kooperatif takviyesi ve Forge modu ile karşılaşmayacağımızdı. Ne var ki 343 Industries stüdyosu üzerlerinde daha fazla çalışmanın gerekeceğini lisana getirmiş ve birçok kere ertelemeye gitmişti.

Halo Infinite Kooperatif Takviyesi Ayrıntıları Ortaya Çıktı

Bu hafta ise müjdeli haber en sonunda geldi. Geliştirici stüdyo, kooperatif dayanağı beta testi 11 Temmuz 2022 tarihinde başlayacak. Duyuruya ek olarak John Mulkey ve Isaac Bender tarafından Halo Waypoint üzerinden verilen ayrıntılara bakılırsa, dört oyuncuya kadar birlikte lokal yahut çevrimiçi olarak oynayabilmek mümkün olacak.

Mulkey, herkese kendi senaryosunu oynamasına müsaade verilmesi tarafında amaçlarının olduğunu söylüyor. Başka bir deyişle, ister tek başınıza isterseniz de kooperatif oynayın, oyunda kaydettiğiniz bütün kademe korunacak. Mesela ana senaryo ile kooperatif seans ortasında gidip geldikten sonra, misyon evresi, bulduğunuz toplanabilir eşyalar ve ekipmanlar, açtığınız başarımlar ve yaptığınız geliştirmeler eksiksiz olacak.

Kooperatif modunda ayrıyeten No Spartan Left Behind (Geride Kalan Spartalı Yok) ismiyle bir sistem olacak. Bu, ana senaryoda biri başkasından ileride olan oyuncular için düşünülmüş bir sistem. İşleyişe nazaran, iştirakte bulunan oyuncular kendi kayıt belgelerini seçecekler ve oyun da misyonların yapılma durumunu bu kayıt evrakları üzerinden planlayacak. Bu noktada, öyküde en az evreyi kaydetmiş olan oyuncunun kayıt evrakı baz alınacak. Haliyle senaryoda ileride olan oyuncuların tamamladığı vazifeler, kooperatif oynanış sırasında tamamlanmamış olarak görünecek. Geride kalan oyuncunun açtığı eşyalar, geliştirmeler ve ekipmanlar, sizin için de açılacak.

Eğer beta testine iştirakte bulunmayı isterseniz, Halo Insider üyesi olmanız gerekecek. Şimdi değilseniz, buradan kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu