Oyun

GTA: Vice City Google Play Üzerinden Kaldırıldı

Rockstar Games tarafından GTA: Vice City Google Play üzerinden kaldırıldı. Serinin en başarılılarından birisi olan oyunun neden kaldırıldığı merak konusu. Ayrıntılar haberimizde.

GTA serisinin en kaliteli oyunları ortasında gösterilen GTA: Vice City, 2002 yılında PlayStation 2 için yayınlanmış ve şimdiye kadar 17.5 milyon adet satış yapmıştı. Sonraki yıl içerisinde de PC ve Xbox kullanıcılarıyla buluşmuştu.

Hikaye olarak hapishaneden çıktıktan sonra uyuşturucu muahedesinde pusuya düşen Tommy Vercetti karakterinin rolüne bürünüp, bir yandan başımıza gelenlerin sorumlularını arar iken, bir yandan da kentteki başka hata örgütlerinden güç alarak yavaş yavaş bir imparatorluk inşa ediyoruz.

GTA: Vice City Google Play Mağazasına Veda Etti

Bildiğiniz üzere bilgisayar ve mesken konsolu versiyonlarının yanı sıra, 2012 yılında da Android ve iOS tabanlı taşınabilir versiyonu ile de karşımıza çıkmıştı. Benzeri bir başarıyı burada da gösteren oyun ile ilgili değişik bir gelişme yaşandı. O denli ki, Rockstar Games tarafından alınan sürpriz bir karar ile Google Play Store üzerinden kaldırıldı.

Halihazırda bir milyonu aşkın kullanıcı tarafından indirilmiş olan GTA: Vice City’nin kaldırılması, büyük bir şaşkınlık yarattı. Buna ek olarak, App Store üzerinden hala indirilebiliyor olması da işin bir öbür enteresan yanı diyebiliriz. Fakat yakın bir vakitte Apple mağazasından da kaldırılacağı iddia ediliyor. Elbette teknik bir sorun yaşanmamış ise.

Şu an için Rockstar Games tarafından rastgele bir açıklama yapmış değil ancak varsayımlar, yakında taşınabilir aygıtlar üzerinden de yayınlanacak olan GTA: The Trilogy – Definitive Edition dolayısı ile bu kaldırma atağının geldiği tarafında.

Bildiğiniz üzere son yayınlanan üçleme paketi PC ve konsollar üzerinde hiç de olumlu geri dönüşler almamıştı. Hala düzeltme çalışmaları devam ederken, bakalım taşınabilir aygıtlar için çıkacak olan versiyonları nasıl bir performans sergileyecek?

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu