Oyun

Ghost of Tsushima 2 Çok Oyunculu Dayanaklı Olabilir

Ghost of Tsushima 2 çok oyunculu takviyeli olarak karşımıza çıkabilir. En azından verilen iş ilanları buna işaret ediyor diyebiliriz. Elde ettiğimiz ayrıntılar haberimizde sizi bekliyor.

Mart ayı içerisinde Sucker Punch tarafından verilen iş ilanları ile fazlaca durum için geliştirici arandığını öğrenmişti. Bunların ortasında da, Kıdemli Dövüş Dizayncısı ve Teknik Dövüş Dizayncısı durumları dikkat çekiyordu. Nedeni ise açıklamalarında ‘Ghost of Tsushima oynamış ve temel oynanış sistemlerini kavramış olmaları’ cümlesi dikkat çekiyordu. Haliyle büyük beğeni toplamış olan oyunun devamı için düğmeye basıldığını net bir halde anlayabilmiştik.

Şu an için ne Sony Interactive Entertainment ne de Sucker Punch tarafından bir açıklama yapılmamış olsa da, şayet yeni bir proje kelam konusu değil ise, bahsi geçen devam oyunu için yeni gelişmeler yaşanmaya da devam ediyor.

Ghost of Tsushima 2 Çok Oyunculu Dayanağı de Sunacak Gibi

Fark edilmiş olan yeni iş ilanları ile Müsabaka Dizayncısı (Encounter Designer), Kıdemli Çok Oyunculu Misyon Dizayncısı (Senior Multiplayer Mission Designer) ve Yapay Sistemleri Dizayncısı (AI Systems Designer) üzere durumlar için geliştiriciler aranıyor. Özellikle Kıdemli Çok Oyunculu Misyon Dizayncısı bu noktada dikkat çekiyor. Açıklamasında ise, ‘zorlayıcı çatışma müsabakaları ve kooperatif mekanikleri hoş ortamlar ve ilgi cazibeli kıssalar ile bir ortaya getirecek vazifeler yaratma’ yazılı. Ayrıyeten bu misyonların oynanabilirliğinin yüksek olması da isteniyor.

Bildiğiniz üzere ana oyunun çıkışının akabinde, kooperatif bir tecrübe sunan Ghost of Tsushima: Legends yayınlanmıştı. Arkadaşlarınızla yahut çevrimiçi olarak oyuncularla kadrolar oluşturabildiğiniz oyunda her birinin kendisine has avantajları ve yetenekleri olduğu Samurai, Hunter, Ronin ve Assassin sınıflarından bir karakter seçiyordunuz. Sonrasında ise kooperatif olarak oynarken bir dizi kıssa vazifesini yerine getirmeye, çevrimiçi tarafta da üstünüze dalga dalga akan düşmanlara karşı hayatta kalmaya çalışıyorduk. Anlaşılan o ki Sucker Punch, kooperatif kısmını devam oyununda bütünleşik olarak oyunculara sunmayı planlıyor. Elbette geliştirici stüdyo farklı bir proje üzerinde de çalışmıyor ise. Gelişmeleri takipte olacağız.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu