Oyun

F1 22 DualSense Özellikleri Belirli Oldu

Codemasters tarafından geliştirilmekte olan yeni F1 oyunu, Electronic Arts yayıncılığında PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için satışa sunulacak. Ayrıyeten Oculus Rift ve HTC Vive için de takviye sunulacağı açıklanmıştı. Yakın bir vakit evvel yapılan yeni açıklamalar ile F1 22 DualSense özellikleri gün yüzüne çıktı.

F1 22 DualSense Kolundan Ziyadesiyle Yararlanacak

1 Temmuz 2022 tarihinde satışa sunulması beklenen oyun için Kıdemli Oyun Dizayncısı Steven Embling tarafından US PlayStation Blog üzerinden yapılan açıklamaya bakılırsa, yeni oyun DualSense kolunun sunduğu imkanlardan ziyadesiyle istifade edecek. Dokunsal geri bildirim ile hem çarpışma anlarının hem de pistin yüzeyindeki bozuk kısımların hissedilmesi mümkün olacakmış. Bu noktada, bozuk kısmın pozisyonuna nazaran kolun sol yahut sağ tarafının titreyeceği söyleniyor.

Uyumsal tetikleyici kısmında ise lastiklerin kayma oranına nazaran direnç gösterecekmiş. Fren yaptığınız esnada ise otomobilin kilitlenmesi ile tetikleyicilerin göstereceği direnç daha da fazla olacak ve bu bağlamda da gerçek bir F1 arabası kullanıyor olma hissiyatı bir üst düzeye çıkacakmış. Birebir biçimde patinaj anında da gaz tetikleyicisinin direncinin arttığını fark edecekmişiz. Fren ve gaz tetikleyicilerinin gerçek hayattaki F1 aracının fren ve gaz pedalları ile benzerlik göstereceği de söyleniyor.

Son olarak, DualSense kolunun hoparlörlerinden dönem boyunca yarın mühendislerinin konuşmalarını duyabilmek mümkün olacak. Bu sayede, kıymetli bilgileri ve avantajlı pozisyona geçmek yahut podyum için pist verisini alabileceğiz. Ayrıyeten değerli ekran göstergeleri verisini de tekrar hoparlör yardımı ile duyabileceğiz.

F1 22 Hakkında

Oyuncuların sıralama tiplerini, güvenlik aracı dönemlerini ve pit stop sekanslarını, tercihinize nazaran daha gerçekçi yahut sinematik modlar ortasında geçiş yaparak deneyimleyebilecek iken, ikiye bölünmüş ekranda yahut çevrimiçi modlar ile arkadaşlarınız yahut başka oyuncular ile oynayabilmeniz mümkün olacak.

FIA kuruluşunun külliyen yeni hibrit araçları ve güncellenmiş kurallarının geçerli olacağı F1 2022’de, yeni F1 Life ve Uyarlanabilir Yapar Zeka özelliğinin yanı sıra My Team ismi altındaki meslek modu da geri dönüş yapacak. Birinci olarak F1 Life, kazandığınız yahut oyun içi mağazadan satın aldığınız araçları, kıyafetleri ve aksesuarları sergilemek için özelleştirilebilir bir merkez sunacak iken Uyarlanabilir Yapar Zeka ise yeni oyuncuların hünerlerine nazaran yapay zeka yarışçıları ile çaba etmelerine imkan tanıyacak.

F1 2022 oyununda My Team ise üç farklı bütçesi ölçüsü ortasından seçim yaparak başlayabilecek olmanın yanı sıra, Avustralya, İspanya ve Abu Dhabi güncellemeleri de içeriğe dahil olacak.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu