Teknoloji

Ethereum, iki yılın akabinde tekrardan yükseliş trendine girdi!

Son yıllarda kripto para piyasası bir oldukça hareketli. Bitcoin‘in tekrardan 50 bin dolar düzeyine yükselmesiyle birlikte öteki kripto para üniteleri de hareketlenmeye başladı. Ethereum da iki yılın akabinde 3 bin dolar sınırında.

Ethereum, 3 bin dolar sınırında!

Ethereum, en son 2021 yılında boğa dönemiyle birlikte 4 bin 500 doları geçmişti. 2022 sonlarında ise önemli bir düşüş yaşadı ve pahası, o vakitten bu yana bin ila 2 bin 500 dolar ortasında dalgalandı. Son günlerde ise tekrardan yükselişe geçti

2024’e 2 bin dolar düzeyinde giriş yapan Ethereum, 21 Şubat itibariyle 3 bin dolar hududunda. Bu, yaklaşık 90 bin TL‘ye denk geliyor. Bu yükseliş devam ederse, iki sene evvelki üzere 4 bin dolara kadar yükselebilir. Bu noktada kripto para dünyasında beklentiler büyük. Doğal borsanın sürprizler ile dolu olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Öte taraftan Bitcoin fiyatı da son aylarda yükseliş trendine girmiş durumda. Hatta üç yılın akabinde 21 Şubat itibariyle 50 bin 900 dolar civarında seyrediyor. Bu da yaklaşık 1 milyon 600 bin TL‘ye tekabül ediyor. Kasım 2021’de 64 bin doları aşarak kendi rekorunu kırmıştı. Bu, o vaktin dolar kuruyla (12,42 TL) 795 bin TL‘ye denk geliyordu. Dolar kuru, günümüzde 31 TL‘ye aşmış durumda.

Peki siz Ethereum hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Not: Bu haberde anlatılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu