Oyun

Disney, Epic Games’e 1.5 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Epic Games ve Disney tanınan Disney, Pixar, Marvel ve Star Wars karakterlerini ve serilerini içeren geniş, ortak bir sanal dünya yaratmak hedefiyle bir iştirak yapıldığını duyurdu. Mutabakata nazaran iki şirket, kendi tabirleriyle “açık oyun ve cümbüş evreni” yaratmak için birlikte çalışıyor.

Anlaşmanın bir kesimi olarak The Walt Disney Company, Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı. Bu, Disney’in yeni büyüme yolları arayan gelişen oyun sanayisinde bugüne kadarki en büyük yatırımını temsil ediyor.

Epic’in Unreal Engine’i ile kullanıcılar Star Wars, Marvel, Pixar ve daha fazlası üzere özelliklere dayalı simüle edilmiş dünyaları keşfedebilecekler. Fortnite’a bağlı yeni cihan, kullanıcılara oyun, cümbüş ve toplumsal tecrübeler aracılığıyla Disney içeriğiyle etkileşim kurmanın birçok yolunu sunacak.

Basın açıklamasında şu sözlere yer veriliyor: “Birinci sınıf bir oyun tecrübesi olmasının ve Fortnite ile birlikte çalışmanın yanı sıra yeni kalıcı cihan, tüketicilere Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, Avatar ve daha fazlasından içerik, karakter ve kıssalarla oynama, izleme, alışveriş yapma ve bunlarla etkileşime geçme konusunda çok sayıda fırsat sunacak.

Oyuncular, oyuncular ve hayranlar kendi kıssalarını ve tecrübelerini yaratabilecek, fandomlarını bariz bir Disney üslubunda tabir edebilecek ve içerikleri sevdikleri biçimlerde birbirleriyle paylaşabilecekler. Bunların hepsi Unreal Engine tarafından desteklenecek.”

Peki, bu büyük muahededen sizlerin beklentileri neler?

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu