Spor

Bülent Uygun: “Bir sürü genç oyuncu kazandık”

EMS Yapı Sivasspor Teknik Yöneticisi Bülent Uygun ise çeşit atlayan rakipleri Konyaspor’u tebrik etti.

Konyaspor’un kupayı kazanmasını temenni eden Uygun, müsabakanın birinci yarısında çok sayıda gol durumuna girdiklerini lakin bunları değerlendiremediklerini aktardı.

Uygun, müsabakanın 90. dakikasında Samba Camara’nın rakibiyle girdiği durumun penaltı olduğunu savunarak, “Belki penaltı olsa biz maçı kazanacakken uzatmaya gitti.” diye konuştu.

Kupa kazanmaktan daha kıymetli olanın genç oyuncuları kazanmak olduğunu vurgulayan Uygun, şunları kaydetti:

“Kupa kazanmaktan daha kıymetli olan 16 yaşındaki Sivas’ın geleceği olan, Sivas Akademisi’nden yetişip futbola girmeye ve kazanılmaya çalışan gencecik pırıl pırıl çocukları kazandık. Hepsi soyunma odasında ağlıyorlardı. Natürel ki gösterdikleri üstün çabadan ve bilhassa 120 dakika boyunca alanda ellerinden geleni yaptıkları için de hepsini teşekkür ediyorum. Doğal kaybettik. Sonucunda 3 günde bir, yaklaşık 21 günde 7 maç oynadığımız bir ortamda bu kadar sakatımızın, gidenlerin ve orta devir verilmediği bir ortamda, transferler de gelmediği için çok kısıtlı bir takımla kimi şeyleri başarmak çok zordu. Elendik ve rakibimiz Konyaspor topluluğuna muvaffakiyetler diliyorum.”

Kadroda sakat ve eksik oyuncuların olduğunu söyleyen Uygun, transfer çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu