Oyun

Diablo Immortal İndirme Sayısı Rekoru Kırıyor

Diablo Immortal, son periyodun en tartışmalı oyunlarından birisi olmaya devam ediyor. Bunun en önemli sebebi elbette oyun içi satın alımlar. Ne var ki, birebir vakitte oyuncuların ağır ilgisini görmeye de tam gaz devam ediyor. Bu bağlamda, Diablo Immortal indirme sayısı sürat kesmeden artmaya devam ediyor. 

2018 yılında duyurulmuş ve Haziran ayının başlarında Android ve iOS için yayınlanmış olan oyun, eş vakitli olarak da PC platformunda bir beta testi başlamıştı. Şu an için PC platformunda kesin versiyonunun ne vakit oyuncular ile buluşacağı aşikâr değil. 

Diablo Immortal İndirme Sayısı Ne Kadar Oldu?

İlk günden bu yana ağır bir ilgiye maruz kalan Diablo Immortal, Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşım ile yirmi milyon indirme barajını geçmiş. Hatta birebir paylaşımda, oyuna giriş yapan oyuncuların Legendary Crest, altın ve daha fazlasını kazanabileceği de söylenmiş. 

Mobilegamer.biz sitesinin sunduğu bilgilere nazaran, Diablo: Immortal birinci haftasında 6.85 milyon kere indirilmiş. Birinci ayını doldurduğunda ise bu sayı 10.35 milyon olmuş ve elde edilen kar ise yaklaşık 49 milyon dolar düzeyine yükselmişti. 

Genel performansa bakacak olursak, Blizzard Entertainment cephesinde hem indirme sayısı hem de elde edilen kâr açısından ağızlar ile kulakların teması da kesilmeden daha uzun bir müddet devam edecektir. 

Öte yandan, oyunun Çin’deki çıkışı son anda ertelenmişti. Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora nazaran, NetEase Diablo: Immortal ulusal servisini 25 Temmuz 2022 tarihinde faaliyete geçirecek. Geliştirici takımın bir dizi optimizasyon ayarlaması, geniş yelpazede model ekipmanı dayanağı ve daha birçok şey için çalışma yaptığı söyleniyor. 

Diablo Immortal Hakkında

Diablo Immortal, ortalarından seçim yapabileceğiniz Barbarian, Crusader, Demon Hunter, Monk, Necromencer ve Wizard olmak üzere altı farklı sınıf içerecek. Deckard Cain dahil tanıdık karakterleri de görebileceğimiz kıssası Diablo II ve Diablo III ortasında geçecek olan oyunda, hem sekiz farklı bölgeye hem de Westmarch kentine gerçek seyahat yapacağız. Amacımız ise yozlaşmış Dünyataşı kesimlerini, makûs planları uğruna kullanmak isteyen cehennem ordularından evvel toplamak olacak.

Oyunda topluluk tabanlı PvP sisteminin yanı sıra seri için yeni bir toplumsal tecrübe de sunulacak. Öteki oyuncular ile devasa bir dünyayı paylaşacak, sekiz oyuncuya kadar Warband kurabilecek ve sonrasında da küme meydan okumalarının üstesinden gelmeye çalışabileceksiniz. Buna ek olarak, yüz elli oyuncuya kadar takviye sunan klanlara katılabilecek ve klan başarımları kazanabileceksiniz.

Cycle of Strife ise oyuncuları, sunucudaki en üst düzey oyuncunu Immortals başkanı olabilmek için Eternal Crown kazanabilecekleri bir gayretin içine sokacak. Önder olmanız durumunda ise, teğe karşı otuz üzere bir dizi modlar kapsamında saltanatınızı müdafaaya çalışacağınız diğer bir zorluklar silsilesi sizi bekleyecek.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu