Teknoloji

BT Eğitim Şirketi GoIT, Türkiye Pazarına Giriş Yaptı

Alanında profesyonel eğitmenler ile şu ana kadar 6 ülkede 17 bin öğrenciye hizmet veren ve yeni başlayanlar için memleketler arası bir teknoloji eğitim şirketi olan GoIT artık Türkiye’de. BT alanında başarılı bir meslek inşa etmek ve bu kesime girmek isteyen herkese erişilebilir eğitim fırsatları sunan GoIT, mezunlarının %80’ine, kursu bitirdikten sonraki birinci ay içerisinde iş bulma konusunda yardımcı oluyor. 6-10 ay süren online ve canlı kurs içeriklerinden oluşan eğitimler, sıfırdan yazılımcı yahut bilgi analisti olmak isteyenler için tasarlanıyor.

Şu ana kadar online eğitimler ile 6 ülkede yaklaşık 17 bin bireye hizmet veren memleketler arası teknoloji eğitim şirketi GoIT, Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı. 6-10 aylık online ve canlı kurslarıyla sıfırdan web geliştirici olmak isteyenlere kapılarını aralayan GoIT, öğrencilere yeni pazarda aranan hünerleri kazandırmak ve iş bulma konusunda avantaj sağlamak üzere özel ders içerikleri sunuyor. Online kursların %10’u teori, %70’i pratik ve %20’si geri bildirimden oluşuyor. Her öğrenme evresinde ferdî misyonlar ve kadro projeleri bulunuyor ve bu projeler mentorler tarafından yönlendiriliyor. GoIT; öğrenci, muhasebeci, hostes yahut doğum iznindeki bir anne için dahi uygun meslek fırsatları sağlarken başlangıç düzeyindeki herkesin BT bölümüne başarılı bir giriş yapabilmesi için eğitim programlarını özel olarak tasarlıyor.

İş gücü piyasasındaki dengesizlikler, alım gücünün maaş karşısında düşmesi, küçülmeye gitmeler ve işten çıkarmalar, çalışan başına düşen iş yükünün artması üzere zorlayıcı faktörler, bireyleri meslek tercihlerini gözden geçirmeye ve daha sürdürülebilir çalışma şartlarını aramaya yöneltiyor. BT dalı, Türkiye ve dünya genelinde süratle gelişmeye ve büyümeye devam eden az sayıdaki sanayiden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de yaklaşık 285 bin kişinin yer aldığı bu kesimde, çalışanların %44’ünün teknik eğitim almadığı görülüyor. 25 milyar dolar civarında olan bölüm büyüklüğünün ise 2028 yılına kadar yıllık olarak ortalama %10 oranında büyümeye devam edeceği iddia ediliyor. Değişen ekonomik etkenler ve trendlere karşın tatmin edici bir maaş, rahat şartlar ve iş – özel hayat istikrarını sağlamak üzere beklentiler içinde olan çalışanlar, BT bölümüne giriş yapmanın yollarını arıyor.

Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan memleketler arası teknoloji eğitim şirketi GoIT, başlangıç düzeyindeki herkesin BT kesimine başarılı bir giriş yapabilmesi için ülkü tahliller sunuyor. Yeni pazarda junior konumlar için talebin yüksek olduğu bir devirde GoIT, öğrencilere yalnızca temel maharetler değil, tıpkı vakitte kesimin dinamiklerini manaya ve daima öğrenme pratiği kazandırıyor. GoIT’nin eğitim programları, tecrübeli web developer eğitmenleri tarafından yönlendiriliyor. Öğrencilere, iş mülakatları için hazırlık konusunda dayanak verilirken, boş konumlara başvurmak için tesirli ipuçları, özgeçmiş hazırlamanın incelikleri üzere bahislerde da ayrıntılı bilgiler sunuluyor. GoIT, kapsamlı içerik ve hizmetleriyle bireylere hem teknik bilgi hem de iş dünyası maharetlerini kazandırarak, BT dalında sürdürülebilir bir mesleğe ulaşma bahtı tanıyor. GoIT’nin öğrenme modeli, günde 2-3 saat ve hafta sonları alınabilen yarı vakitli kurslarla iştirakçilerin programına nazaran uyarlanabiliyor.

Türkiye pazarına adım atmanın heyecanını yaşadıklarını tabir eden GoIT’nin Büyümeden Sorumlu Lideri Khrystyna Gankevych, “Türkiyedeki öğrencilere, her düzeyden bireye ve profesyonele, teknoloji dünyasında başarılı bir mesleğe giden kapıları aralamak için eşsiz eğitim fırsatları sunmaktan gurur duyuyoruz. Yılların tecrübesi ve uzman eğitmen takımımızla, Türkiye’deki öğrencilerin ve profesyonellerin sürdürülebilir teknoloji mesleğine sağlam bir başlangıç yapmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz. GoIT’nin yenilikçi eğitim modeliyle, Türkiye’deki teknoloji dalına katkı sağlamaktan ve bireylerin potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmalarına dayanak olmaktan heyecan duyuyoruz. Türkiye pazarındaki lansman bizim için başarılı oldu. Nispeten kısa bir mühlet içinde süreçlerimizi optimize etmeyi başardık, böylelikle 1200’den fazla kişinin katıldığı yaklaşık 10 fiyatsız web semineri düzenledik. Birinci küme öğrenci eğitimlerini 2024 yılı Mart ayı başında başlatmayı planlıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu