Teknoloji

Brave, Windows İçin ARM Sürümünü Duyurdu

Chromium tabanlı ve zımnilik odaklı tanınan tarayıcı Brave, ARM üzerinde Windows için lokal bir sürüm piyasaya sürdü. Yeni sürüm kararlı kanalda mevcut ve kullanıcılara gerekli tüm optimizasyonlar birlikte Chrome ve Edge’e yeni bir alternatif sunuyor.

ARM yongalarına sahip Windows bilgisayarlar, ARM’yi lokal olarak desteklemese bile çağdaş rastgele bir tarayıcıyı çalıştırabilirler. Bununla birlikte, emülasyon daha berbat performans, daha düşük uyumluluk ve daha yüksek güç tüketimi üzere kimi değerli dezavantajları da beraberinde getiriyor. Lakin geliştiriciler, projelerini ARM için optimize ederek tüm bu dezavantajlardan kurtulabilirler. Brave geliştiricilerinin yaptığı güncelleme de tam olarak bu.

Brave tarayıcı, ARM’de Windows’un en son sürümüyle bir arada ARM için mahallî sürüm sunan tarayıcılar listesinde Mozilla ve Microsoft’a katıldı. Bilindiği üzere yakın vakit da Chrome tarayıcısı da ARM’de yayınlanmıştı.

Şu anda birçok kişi tarafından kullanılan ve tanınan olan tarayıcı kullanmak istemeyen kullanıcılar, gelişmiş saklılık denetimine sahip ve kendi reklam engelleyicisini de içinde barındıran Brave tarayıcısını tercih edebilirler. Brave ayrıyeten fiyatsız imajlı görüşme yapmanıza, özelleştirilebilir haber akışları oluşturmanıza ve daha fazlasına imkan tanıyan ek hizmetler ve uygulamalar içeriyor.

Brave’i kendi resmi web sayfası üzerinden indirebilir ya da Microsoft Store’da ve GitHub’da üzerinden edinebilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu