Oyun

Blizzard Diablo Immortal’dan Muazzam Çıkar Elde Etti!

Ortaya çıkan yeni bilgilere nazaran, Blizzard Diablo Immortal‘dan hatırı sayılır derecede büyük bir gelir elde etmiş. Görünüşe nazaran şirket iki haftada köşeyi dönmüş. Ayrıntılar haberimizde.

2018 yılından bu yana beklediğimiz Diablo Immortal, bu ayın başlarında taşınabilir aygıtlar için yayınlanmış ve eş vakitli olarak da PC platformunda bir beta testi başlamıştı.

He ne kadar oynanışa tesir etmeyeceği söylenmiş olsa da, Legendary Crest’lerin olağan bir oynanış ile elde edilenleri ile satın alınanları ortasında fark olması dahil oyun içi ödemeleri ile birçok tartışmayı da beraberinde getiren oyun, ganimet kutuları nedeniyle de Belçika ve Hollanda üzere ülkelerde yasaklanmış durumda. Lakin tüm bu yaşananların Blizzard Entertainment için gelir manasında rastgele bir zahmet yaratmadığı ortada üzere görünüyor.

Blizzard Diablo Immortal’dan Ne Kadar Kazandı?

Bildiğiniz üzere yayınlanmasının üzerinden çok fazla bir vakit geçmeden Diablo Immortal indirme sayısında on milyonu geçmişti. GameDev Reports sitesi tarafından açıklanan sayılara nazaran de aksiyon-rol yapma oyunu, birinci iki haftasında 24.3 milyon dolar kazanç sağlamış. Bu noktada, şirketin bir öbür gelir kapısı olan Hearthstone oyunun geçtiğimiz ay 5 milyon dolardan fazla çıkar sağladığını göz önünde bulunduracak olursak, oyuncuların yeni Diablo oyununa gösterdiği ilginin ne kadar uç boyutlarda olduğunu da net bir biçimde anlayabiliriz.

Hiç kuşku yok ki PC versiyonu da tam manasıyla devreye girdiğinde, Blizzard Entertainment şirketinin oyundan elde edeceği gelirin muazzam boyutlara ulaşacaktır. Gelişmeleri takipte olacağız.

Diablo Immortal Hakkında

Diablo Immortal, ortalarından seçim yapabileceğiniz Barbarian, Crusader, Demon Hunter, Monk, Necromencer ve Wizard olmak üzere altı farklı sınıf içerecek. Deckard Cain dahil tanıdık karakterleri de görebileceğimiz kıssası Diablo II ve Diablo III ortasında geçecek olan oyunda, hem sekiz farklı bölgeye hem de Westmarch kentine hakikat seyahat yapacağız. Gayemiz ise yozlaşmış Dünyataşı kesimlerini, makus planları uğruna kullanmak isteyen cehennem ordularından evvel toplamak olacak.

Oyunda topluluk tabanlı PvP sisteminin yanı sıra seri için yeni bir toplumsal tecrübe de sunulacak. Öteki oyuncular ile devasa bir dünyayı paylaşacak, sekiz oyuncuya kadar Warband kurabilecek ve sonrasında da küme meydan okumalarının üstesinden gelmeye çalışabileceksiniz. Buna ek olarak, yüz elli oyuncuya kadar takviye sunan klanlara katılabilecek ve klan başarımları kazanabileceksiniz.

Cycle of Strife ise oyuncuları, sunucudaki en üst düzey oyuncunu Immortals önderi olabilmek için Eternal Crown kazanabilecekleri bir gayretin içine sokacak. Başkan olmanız durumunda ise, teğe karşı otuz üzere bir dizi modlar kapsamında saltanatınızı muhafazaya çalışacağınız öbür bir zorluklar silsilesi sizi bekleyecek.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu