Sağlıklı Yaşam

7 günde 10 kilo verdiren elma diyeti

Elma diyeti ile 7 günde 10 kilo verebilirsiniz. Elma gibi kalori yoğunluğu düşük yiyecekler, su ve lif bakımından yüksek olma eğilimindedir. Orta boy bir elma sadece 95 kaloriye sahiptir, ancak bol miktarda su ve lif içerir. Neredeyse her yaştan insan için en yaygın sağlık sorunlarından biri olan aşırı kilo. Bazı insanlar genetik olarak fazla kilo alırken, bazıları kötü beslenme alışkanlıklarından kendilerine fazladan kilo alır. Bu fazla kilo, birçok sağlık sorununa neden olabilir ve ayrıca görünüşünüzü de bozabilir. Sebep ne olursa olsun, herkes bu fazla kilolardan kurtulmak ister.

İnsanlar genellikle verdikleri fazla kiloları azaltmak için bazı egzersizlerin yanı sıra farklı türde ilaçlar ve diyet planı kullanırlar. Genellikle bazı diyet planlarını izleyerek kilolarını azaltmakta zorlanırlar. Bu sorunlu planlarını ve günlük egzersiz rutinini takip edemeyenler için ekstra kilo vermenize yardımcı olabilecek birçok doğal içerik vardır. Evet bu doğru.

7 günlük elma diyeti listesi​

Araştırmacılar, sağlıklı ve dengeli bir diyete elma dahil etmenin kilo vermeyi teşvik edebileceğini öne sürdüler. Elmalar yetişkinler için sadece kilo vermeye yardımcı görünmekle kalmaz, aynı zamanda genel beslenme kalitesini iyileştirebilir ve çocuklarda riskini azaltabilir.

Elma, sindirimi kolaylaştırdığı ve aynı zamanda kolda yağ birikimini engelleyen ve kansere karşı koruyan birçok faydalı madde içerdiği için bu doğal içeriklerden biridir. Aşağıda, ana bileşen olarak elma içeren diyet planı verilmiştir ve bu, çok kısa sürede kilo vermenize yardımcı olacaktır.

İşte 7 günlük elma diyeti listesi;

  1. Gün: Elmalar – 1-2 kg kaybedin Kahvaltı – 2 ila 3 elma ve birkaç damla limon. Kuruyemiş eklenebilir. Öğle yemeği – Elma, soğan ve maydanoz salatası. Akşam yemeği – 3 elma
  2. Gün: Elma ve pirinç – 1 ila 1,5 kg verin Kahvaltı – 3 elma ile tuzsuz 1 bardak pirinç. Öğle yemeği – Pirinç ve elma. Akşam yemeği – Tuzsuz haşlanmış pirinç.
  3. Gün: Elmalar ve Peynir – 2 kg verin Kahvaltı – 2 elmalı az yağlı süzme peynir Öğle yemeği – Ballı ve limonlu elma ve peynir salatası Akşam Yemeği – Az yağlı peynir 50 gr.
  4. Gün: Elma ve Havuç – 2 kg verin Kahvaltı – 2 havuç ve bir elma, rendelenmiş ve karıştırılmış. Öğle yemeği – Ballı ve limonlu havuç ve elma salatası Akşam yemeği – 1 tatlı kaşığı balla pişirilmiş 2 elma.
  5. Gün: Havuç ve pancar – 2 kg verin Kahvaltı – Havuç ve pancar haşlanmış Öğle yemeği – Haşlanmış yumurta eşliğinde haşlanmış pancar Akşam Yemeği – Havuç
  6. Gün: Elmalar – 1-2 kg kaybedin 1. Gün menüsünü tekrarla
  7. Gün: Elmalar – 1-2 kg kaybedin 2. Gün menüsünü tekrarlayın

NOT: Ne zaman acıksanız elma miktarını artırabilirsiniz. Doktorunuza danışmadan uygulamayınız !

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu