Teknoloji

YouTube Music ve Premium Kullanıcısı 100 Milyonu Geçti!

YouTube Music ve YouTube Premium ücretli abonelik hizmetlerinin dünya çapındaki toplamda abonelik sayısının 100 ülkede 100 milyona ulaştı. Öte yandan, duyuruda her hizmete kaç abonenin kaydolduğuna dair ayrıntılara yer verilmedi.

YouTube Müzik Sorumlusu Lyor Cohen ayrı bir blog yazısında Music ve Premium hizmetlerinin geçtiğimiz yıl kullanıcı sayısının 20 milyon arttığını paylaşarak şu sözleri ekledi: “2015’te pek çok kişi abonelik modelinin YouTube’da gelişebileceğinden şüphe etmekteydi. Pazarın kalabalık olduğunu, platformumuzun çok farklı olduğunu konuştular. Bugün baktığımızda 100 milyon abonenin ardından başarımızı yönlendiren şey kesinlikle farklılığımızdır. Neden hala büyüme için bu kadar çok alan daha görüyorum.”

YouTube Music Arka planda oynatma ve müzik videolarının yanı sıra 100 milyon şarkıya reklamsız erişim hizmetinde bulunuyor. YouTube Premium ise YouTube Music’in tüm özelliklerinin yanı sıra her türlü YouTube videosunu, filmini ve TV şovunu reklamsız görüntülemeyi kullanıcılarına sağlıyor. Ayrıca ise çevrimdışı kullanım için video indirme ve diğer mobil uygulamaları kullanırken videoların arka planda oynatılması da destekleniyor durumda.

YouTube Haber Merkezi Kuruyor!

YouTube yanlış bilginin yayılmasını önlemek nedeniyle bir haber merkezi oluşturuyor. Bu sayede kullanıcılar yetkili kaynaklardan gelen çeşitli formatlardaki haberleri takip edebiliyor olacak. Böylelikle yanlış bilginin yayılması engelleneceği kayda geçirildi.

YouTube, yanlış bilgilere karşı bir önlem almak amacıyla kullanıcılarına güvenilir haber kaynaklarına yönlendirmek için bir haber merkezi oluşturuyor.

Bu özellik yetkili kaynaklardan gelen çeşitli formatlardaki haberleri içerecek, bu da video, canlı yayınlar, podcast’ler ve Shorts içeriklerini kapsayacağı öngörülüyor.

Bu özellik ile mobil cihazlarda 40 ülkede kullanıma sunuluyor. İlerleyen dönemde ise masaüstü ve TV uygulamalarına da gelmesi planlanıyor.

Ayrıca, haber kuruluşlarının shorts videolarını desteklemek için bir program oluşturulduğu belirtildi. YouTube, güvenilir bilgilere erişimi artırmak için kararlı bir şekilde hareket ettiğini söylüyor.

Platform haberlerin takip edilebileceği bir ana program haline gelmeyi benimsiyor.

YouTube, kullanıcıların bir konuyu derinlemesine keşfetmelerine yardımcı olmayı ve aynı zamanda farklı kaynaklardan bilgi edinmelerini kolaylaştırmayı hedeflediğinin altını çiziyor.

Kaynak: İndir

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu