Oyun

Yeni Tomb Raider Oyunu Ayrıntıları Sızdırıldı

Yeni Tomb Raider oyunu detayları ortaya dökülmüş üzere görünüyor. Bir ihtimal, Nathan Drake ile olan durumun bir gibisi Lara Croft ile de yaşanabilir. Tabi ki bunun için birinci ayrıntıların resmi olarak açıklanmasını beklememiz gerekecek. Sızdırılan ayrıntılar ise haberimizde.

Uzun soluklu ve sevilen markalar ortasında yer alan Tomb Raider, 2018 yılından bu yana sessizliğini koruyordu. Birinci halkası 2013 yılında satışa sunulan ve Lara Croft hanım kızımızın acemi bir maceracıdan tecrübeli bir mezar baskıncısına evrildiği üçleme, Shadow of the Tomb Raider ile sona ermişti. Oyun dünyasının en sembolik karakterlerinden birisi için sırada neyin olduğunu oldukça merak ediyorduk.

Nisan ayında gerçekleştirilen State of Unreal 2022 sırasında, Unreal Engine 5 ile geliştirilmekte olan yeni oyun en nihayetinde duyurulmuştu. Gerçekçiliğin sonlarının zorlandığı, yüksek kaliteli macera tecrübesi ve sinematik aksiyonun sunulmasının hedeflendiği yeni Tomb Raider için şimdilik öteki bir resmi ayrıntı verilmiş değil.

Yeni Tomb Raider Oyunu Ayrıntıları Neler?

İlk ayrıntıların ne vakit paylaşılacağını merak ederken, Colin Moriarty tarafından sunucusu olduğu Sacred Symbols yayını sırasında enteresan bilgiler ortaya döküldü. Seslendirme sanatkarlarının kullandığı yazılı senaryo metninin bir kısmının eline geçtiğini söyleyen Moriarty, yeni oyunun Jawbreaker kod ismi ile geliştirilmekte olduğunu belirtti.

Shadow of the Tomb Raider sonrasında, daha yaşlı ve tecrübeli bir Lara Croft görecekmişiz. Her ne kadar gerçekçi bir yapı hakim olacak olsa da, birtakım fantastik elementler içeriğe dahil edilecekmiş ve eski yapıtları korumak için mezarlara baskın yapmanın değeri de geri plana atılacakmış.

Hikaye kısmında ise, son üçlemedeki ailevi problemlerin geride bırakılacağı söyleniyor. Lara Croft hanım kızımız artık bir ünlü olacak ve bunun getirisi olarak yalıtılmışlık ve yalnız ile başa çıkmaya çalışacak. Buna karşın, dünyayı değiştiren yeni bir felaket baş gösterdiğinde, yardım için aramak durumunda olacağı yeni bir mezar baskıncı kümesi da kıssada yer alacakmış.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu