Oyun

Xbox Live Gold Ekim Bir Dönemin Sonu Olacak

Xbox tarafından yapılan duyuru ile Xbox Live Gold, Ekim ayında artık yeni bir periyoda geçecek. O denli ki, artık ek fiyat ödemeden erişeceğimiz oyunların ortasında Xbox 360 oyunlarını göremeyeceğiz. Ayrıntılar haberimizde.

2013 yılı içerisinde Xbox 360 üzerinde faaliyete geçmiş olan Games With Gold, 2014 yılı içerisinde Xbox One ve 2020 yılında da Xbox Series konsollarını da kapsama alanına dahil etmişti. Eski PlayStation Plus servisine emsal olarak, her ay dörder oyun Xbox Live Gold abonelerinin ek fiyat gerekmeksizin erişimine açılıyor ve aboneliğiniz kapsamında erişim sağlayabiliyorsunuz.

Xbox Live Gold Ekim ile Xbox 360 Oyunlarına Veda Ediyoruz

Reddit üzerinden bir kullanıcı tarafından yapılan paylaşım ve sonrasında başka Xbox Live aboneleri tarafından da onaylanana nazaran, Microsoft e-posta bildirisi göndermeye başlamış. Buna nazaran, Eylül ayı Xbox 360 kullanıcılarının abonelikleri kapsamında fiyatsız oyunlara erişecekleri son ay olacak. E-postanın içeriğinde yazılı olanlar şöyle;

“Xbox Game Pass ve Games With Gold aracılığıyla Xbox Live Gold abonelerine sunulan aylık oyunlar, 1 Ekim 2022 prestijiyle artık Xbox 360 üretimlerini içermeyecek. Xbox 360 oyunlarını kataloğumuza getirmek için yeterliğimizin sonuna ulaştık; lakin, Games With Gold her ay heyecan verici Xbox One üretimlerini ve özel tasarrufları içermeye devam edecek. Bu, Ekim 2022 öncesinde indirdiğiniz hiçbir Xbox 360 oyununu etkilemeyecek. O vakitten evvel Games With Gold ile ödediğiniz Xbox 360 üretimleri, abonelinize devam edip etmemeniz fark etmeksizin Xbox hesabınızda kalmaya devam edecek. Vefalı bir abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Xbox Ekibi”

Xbox 360 oyunlarının Games With Gold hizmetinden çekilmesinin akabinde nasıl bir yolun izleneceği şimdilik bilinmeyen. Yani Xbox One için verilen oyunların sayısı dörde mi çıkartılacağı, tekrar iki oyun ile mi karşımıza çıkılacağı, yoksa artık Xbox Series için özel çıkan oyunların da mı Games With Gold abonelerine sunulacağı bilinmiyor. Muhtemelen Eylül ayı içerisinde bahse ait yeni bir duyuru yapılacaktır diye varsayım ediyoruz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu