Teknoloji

Xbox, Geleceğe Dair Vizyonunu Gelecek Hafta Düzenleyeceği Bir Etkinlikle Açıklayacak

Son birkaç gündür Microsoft cephesinden gelen söylentiler özellikle de Xbox oyuncu camiasında sıkıntı yaratmış durumda. Bunun sebebi de ilk başta Hi-Fi Rush ile başlayan “oyun PlayStation ve Nintendo’ya gelecek” söylentilerinin yerini “Xbox artık exclusive oyunlardan vazgeçiyor, Starfield dahil çoğu oyun diğer platformlara gelecek” söylentilerinin almış olması.

Bahsi geçen oyunlar arasında Starfield’dan Indiana Jones and the Great Circle’a, Halo oyunlarından Gears of War’a kadar pek çok önemli isim var. Bu söylentiler gerçek çıkarsa bu da Microsoft’un Xbox konsollarının marka değerini düşürerek tamamen yayıncılık yönüne odaklanacağı anlamına gelecek.

Buna gerçekten de çok büyük tepkiler var, özellikle de Xbox içerik üreticileri Microsoft’un böyle bir hamle yapmasının çok büyük bir hata olacağı görüşünde.

Phil Spencer bu sabaha karşı bir tweet atarak “Sizleri dinliyor ve duyuyoruz. Gelecek hafta Xbox’ın geleceğine dair vizyonumuzu paylaşacağımız bir etkinlik düzenleyeceğiz. Beklemede kalın” dedi. Şimdi buradaki “sizleri dinliyor ve duyuyoruz” kısmı önemli, bu da tepkileri dikkate aldıklarını gösteriyor. Bir ihtimal bu tepkiler üzerine gelecek planlarında revizyona gidilmiş olabilir. Bu dakikadan sonra çok da fazla spekülasyon yapmaya gerek yok, sonuçta net biçimde vizyonlarını açıklayacaklar.

Yalnız eğer geri adım attılarsa bu da Microsoft’un bu aralar proaktif değil reaktif kararlarla ilerlemeye çalıştığını gösterecek. Görünüşe göre Phil Spencer da tam olarak ne yapmaları gerektiğine karar verebilmiş değil ve daha çok savunma yapar bir pozisyonda buluyor kendisini.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu