Oyun

Xbox GamesCom 2022 Fuarına Katılacağını Duyurdu

Yapılan resmi açıklama ile Xbox GamesCom 2022’ye iştirakte bulunacağına resmiyet kazandırdı. Pekala şirket bizlere neler gösterecek? Ayrıntılar haberimizde.

GamesCom 2022 için iki aydan az bir vakit kaldı. Bu sene, 24 – 28 Ağustos tarihleri ortasında ve yeniden Köln kentinde düzenlenecek olan fuar, iki yılın akabinde birinci defa klasik olarak düzenlenecek. Çevrimiçi ortamda da birtakım aktifliklerin bizi beklediği GamesCom 2022 için yeni haberler de gelmeye devam ediyor.

Xbox GamesCom 2022’de Oyuncularla Buluşacak

Hatırlayacağınız üzere yakın bir vakit evvel duyurularda bulunan Ubisoft ve 505 Games, Namco Entertainment, THQ Nordic ve Koch Media sonrasında listeye ismini yazdıran büyük yayıncıların ortasında yer alacaklarını onaylamışlardı. Microsoft da iştirakte bulunacağını toplumsal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlar ile resmi olarak açıkladı.

Şirket tarafından verilen ayrıntılara nazaran, Geoff Keighley tarafından sunulacak olan Açılış Gecesi Canlı yayınına iştirakin olup olmayacağı bilinmiyor olsa da, halihazırda duyurusu yapılmış ve önümüzdeki on iki ay boyunca PC ve Xbox konsolları için çıkacak olan oyunlar hakkında şimdiki haberlerin verilmesine ek olarak, Xbox topluluğunun aktiflik alanında birbirleri ve kimi geliştiriciler ile bir ortaya gelme fırsatının da sunulacağı söyleniyor.

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Xbox & Bethesda Games Showcase sırasında Forza Motorsport, Minecraft: Legends ve The Last Case of Benedict Fox dahil yeni oyun duyuruları ile karşılaşmış ve Redfall, A Plague Tale: Requiem, Ark 2, Scorn, Diablo 4 ve The Elder Scrolls Online: High Isle üzere oyunların yanı sıra Starfield’ı da birinci kere görme fırsatımız olmuştu. Doğal ki S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl’i de unutmamak lazım. Ayrıyeten yeniden önümüzdeki on iki ay boyunca Game Pass servisine gelecek olan oyunların takvimi de ortaya çıkmıştı. Bakalım fuar sırasında sürpriz duyurular ile karşılaşacak mıyız? Muhtemel yeni gelişmeler için takipte olacağız.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu