Teknoloji

WhatsApp, yüksek kaliteli fotoğraf paylaşmayı daha kolay hale getirecek

WhatsApp, fotoğraf ve görüntülerin kalitesini önemli halde düşürmesiyle biliniyor. Bu, uygulamanın kullanıcıları için uzun müddettir devam eden bir sıkıntıydı, lakin uygulama önünde sonunda fotoğrafların ve görüntülerin HD sürümlerini paylaşma seçeneğini ekledi. Yeniden de WhatsApp yüksek kalite fotoğraf göndermeşekli hayli kullanıcılar için hala zahmetli.

WhatsApp yüksek kalite fotoğraf gönderimini manuel seçmek yerine varsayılan yapabilir

Şu anki sistemde kullanıcılar, fotoğrafları ve görüntüleri paylaşmak istediklerinde her seferinde HD seçeneğini manuel olarak seçmek zorundalar. Lakin bu durum yakında değişebilir, zira WhatsApp’ın varsayılan olarak fotoğrafların ve görüntülerin daha yüksek kaliteli sürümlerini paylaşma özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

WhatsApp yüksek kalite fotoğraf ve görüntü göndermeyi kolaylaştıracak özelliğin uygulamaya ne vakit geleceği belgisiz. Yeni özellikler kararlı sürüme gelmeden evvel WhatsApp’ın beta sürümüne ekleniyor, fakat varsayılan medya yükleme kalitesini ayarlama seçeneği şimdi açık beta testi için hazır değil.

Ayrıca, WhatsApp’ın fotoğraf ve görüntüleri yepyeni kalitesinde göndermeye müsaade verip vermeyeceği de şimdi bilinmiyor. HD kalite ayarı, standart kalite ayarına nazaran çözünürlüğü ve kaliteyi artırırken, şu anda fotoğrafları ve görüntüleri orjinal kalitede göndermenin tek yolu onları evrak olarak paylaşmak.

WhatsApp yüksek kaliteli fotoğraf paylaşımını daha da kolaylaştırdığında artık fotoğraf konusunda kullanıcıların bu hususta bir kaygısı kalmayacak üzere görünüyor. Sizce bu özellik gerekli mi? Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu