Teknoloji

WhatsApp Yapay Zeka Dayanaklı Yeni Sürümünü Beta Kullanımına Sundu

WhatsApp, beta programı aracılığıyla yeni bir güncelleme sunarak 24.3.10.71 sürümünü yayınladı. Yeni sürümle birlikte WhatsApp, dayanak bildirilerine yapay zeka tarafından oluşturulan iletilerle karşılık verecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Android için WhatsApp beta 2.23.23.8 güncellemesiyle ilgili sürümde, geliştirilmekte olan yeni bir özelliği esasen biliyorduk. Bu da uygulamaya gelecek olan yeni yapay zeka güncellemesiydi. Bu geliştirme ile WhatsApp, kullanıcı tecrübesini geliştirmek için gelişmiş yapay zeka yetenekleri sunarak daha sezgisel ve verimli bir yardım sunmayı amaçlıyor.

Bu özellik şu anda Android’deki WhatsApp için geliştirilme basamağında. Lakin TestFlight uygulamasında iOS için yayınlanan WhatsApp beta 24.3.10.70 sürümünde, iOS işletim sistemi için de birebir özelliklerin geleceği görülüyor.

Ekran imajında de görüldüğü üzere WhatsApp, kullanıcılara uygulamadan takviyeyle bağlantıya geçerken akıllı teklifler sunacak bir özelliği deniyor. Bu sayede WhatsApp Destek’ten gelen iletiler, Meta’nın algoritması kullanılarak yapay zeka tarafından oluşturulabilir ve kullanıcıların insan dayanağı mevcut olmadığında bile süratli ve ilgili yardım almasını sağlayabilir.

Yapay zeka takviyesi kullanıcılar tarafından gönderilen bildirilere daha süratli cevap vermeyi sağlıyor. Lakin verilen karşılık kullanıcıyı tatmin etmezse beşerler tekrar gerçek bir dayanak sağlayıcı ile irtibata geçebiliyorlar.

Kullanıcılar çalışma saatleri dışında bile sorularına yapay zeka tarafından anında karşılık alabilecekleri için bu özellik uygulamaya kıymetli bir avantaj getirebilir.

Daha evvel belirttiğimiz üzere bu özellikler şu anda beta evresinde ve deneme sürecinde. Şirket yeni güncellemenin ne vakit kullanıma sunulacağı hakkında bir açıklama yapmadı. Lakin yapay zeka takviyeli bu yeni sürüm önümüzdeki haftalarda kademeli olarak kullanıcılara sunulacak.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu