Teknoloji

WhatsApp Köprü Özelliği ile Farklı Platformlarla Mesajlaşılabilecek

Özellikle Element.io, ICQ, Signal ve Discord platformlarında kullanılan köprü özelliği artık de WhatsApp için gelecek. Bu özelliğin ise yeni AB kuralları için eklenmesi bekleniyor.

Birçok uygulamayı kullanarak farklı şahıslarla irtibata geçmek sıkıntı bir durum fakat artık Signal, iMessage gibisi uygulamalardan da WhatsApp kullanıcılarıyla irtibata geçilebilecek. WhatsApp, 2 milyar kullanıcısı için bu planı gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Yaklaşık son iki yıldır bu özellik üzerinde çalışan WhatsApp, bu sayede başka iletileşme uygulamalarının da WhatsApp ile bağlanmasına imkan sağlayacak. Ayrıyeten bu sistem aşırı güvenli olacak ve uçtan uca şifreleme içerecek.

Şimdilik hem WhatsApp, hem de Messenger uygulamalarının köprü özelliği yalnızca iki kişi ortasında iletileşme, fotoğraf/video gönderimi, sesli ileti gönderimi ve belge paylaşımını içerecek. Yani kısaca sevdiklerinizle konuşmak için her programı kullanmanıza gerek kalmayacak. Uygulama fark etmeksizin bir uygulamadan başkasına mesaj gönderebileceksiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu