Teknoloji

Turkcell’den yeni 5.5G sürat rekoru!

Turkcell, geleceğe yönelik irtibat altyapıları için yeni kuşak teknolojilerle ilgili Ar-Ge projelerini sürdürüyor. Kablosuz haberleşme teknolojilerinin standardını belirleyen memleketler arası kuruluş 3GPP’nin en yeni sürümü 5.5G (5G Advanced) teknolojisini kullanarak Huawei ile birlikte 5G test laboratuvarında gerçekleştirdiği denemede saniyede 10 Gigabit bilgi indirme suratını aşan Turkcell, taşınabilir internet teknolojilerinde bir muvaffakiyete imza atmış oldu.

Turkcell, 5.5G testinde 10 Gigabit bilgi hızına ulaştı!

Dijitalleşmede öncü rolüyle yeni jenerasyon irtibat teknolojilerindeki küresel son gelişmeleri yakından takip eden Turkcell, test laboratuvarında yürütülen bu başarılı denemeyle 5.5G teknolojisinin hudutlarını test etti. Bu deneme, Türkiye’nin taşınabilir bağlantı altyapısında kıymetli bir dönüm noktası olmanın yanı sıra Turkcell’in müşterilerine emniyetli, daha süratli ve yüksek performanslı teknolojileri sunma konusundaki taahhüdünü de vurguluyor.

Konuyla ilgili kıymetlendirme yapan Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Vehbi Davet Güngör, şunları söyledi:

“Turkcell’in bu alandaki testleri, yalnızca ‘5G Advanced’ olarak da isimlendirilen 5.5G teknolojisi bakımından değil, gelecek 6G çağına hazırlık açısından da kıymet taşıyor. Turkcell’in 5.5G teknolojisi testi, Türkiye’nin dijital dönüşümüne değerli bir katkı sağlarken, Turkcell’in teknolojik liderliği ile gelecek ve inovasyon odaklı yaklaşımını bir kere daha vurguluyor.

Turkcell, müşterilerine yalnızca bugünün değil birebir vakitte geleceğin teknolojilerini de sunmaya devam ederek Türkiye’nin başkan telekomünikasyon operatörü olma misyonunu sürdürüyor. Türkiye’nin dijitalleşmesine ivme kazandırmak için yenilikçi teknolojilere yatırımlarımızı sürdüreceğiz”

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu