Teknoloji

Trend Micro, Çocuklara Yönelik Fiyatsız Siber Güvenlik Eğitim Programını Başlatıyor

Günümüzde çocuklar, online faaliyetlerin günlük rutinlerinin doğal modülü olduğu bir çağda büyüyor. Çocuklar, dijital dünyada gezinme konusunda maharetli üzere görünseler de, virüsler ve fidye yazılımlarının yanı sıra toplumsal medyada ve internette uydurma haberlere ve siber zorbalığa kadar bir dizi online riske karşı savunmasız kalıyor. Dünyanın önde gelen siber güvenlik şirketlerinden Trend Micro, 2008 yılından bu yana “Internet Safety for Kids and Families” (Çocuklar ve Aileleri için İnternet Güvenliği) teşebbüsü kapsamında dünyanın dört bir yanındaki çocuklara, ebeveynlere, öğretmenlere ve gençlere online riskleri tedbire ve ele alma konusunda yardımcı oluyor.

Trend Micro Avrasya Bölge Müdürü Hasan Gültekin, “Günlük hayatımız artık öylesine dijital bir hale geldi ki, siber güvenliği çocuklarımızın kullandıkları aygıtlara ve internetteki tecrübelerine de yaymamız büyük bir gereklilik oldu. Bu nedenle global ISKF teşebbüsünü hayata geçirdik. ISKF kapsamında sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları ve özel daldan kuruluşlarla iş birliği yaparak eksiksiz bir ahenk içinde çalışıyoruz. Dijital dünya her geçen gün daha da tehlikeli hale geliyor. Bu nedenle her vakit tetikte olmamız ve 7’den 70’e herkesin bilgi sahibi olması için daima birlikte çalışmamız gerekiyor. Bu doğrultuda çocukların karşılaşabileceği online riskleri önlemenin ve ele almanın yanı sıra güzel bir dijital vatandaş nasıl olunacağını öğretmek için özel programlar geliştiriyoruz. Bu programlardan biri de çocuklara yönelik birçok eğitimin yer aldığı “Trend Micro Cyber Academy” eğitim programımız. Bu program sayesinde çocuklarımız ve ebeveynler online dünyada karşı karşıya kalabilecekleri siber tehditler ve bunlardan nasıl kaçınabilecekleri konusunda bilgi sahibi oluyorlar” dedi.


Trend Micro Avrasya Bölge Müdürü Hasan Gültekin

Trend Micro, ISKF teşebbüsü kapsamında dünyanın dört bir yanındaki çocuklar, ebeveynler ve öğretmenler ortasında siber farkındalık yaratmak ve çocukları siber tehditlere karşı daha dirençli hale getirmek için büsbütün fiyatsız özel bir eğitim programı hazırladı. Trend Micro Cyber Academy kapsamında hazırlanan 7-10 yaş ortası çocuklara yönelik İnternet Güvenliği Serisi programında Siber Güvenlik, Sağlıklı Alışkanlıklar, Kamera Güvenliği, Online Geçirilen Vakit, Nezaket, Güvenlik Ayarları, Yanlış Bilgiler ve Telif Hakkı olmak üzere toplamda 11 eğitim bulunuyor.

2008 yılında hayata geçirilen ISKF süratle büyüyerek 19 ülkeye yayıldı. Yüz yüze etkinliklerden online eğitimlere kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren ISKF, çocuklar, ebeveynler ve öğretmenler için siber güvenlik alanında kıymetli bir kaynak olarak öne çıkıyor. ISKF kapsamında oluşturulan Cyber Academy, genç dijital vatandaşlara etkileşimli görüntüler ve anlatımlarla dijital dünyada nasıl inançlı kalacaklarını öğretiyor. Program kapsamında 2024 yılının sonuna kadar yaklaşık 10 bin çocuğa ve ailesine ulaşılması planlanıyor.

  • 778.444 öğrenciye ulaşıldı
  • 2.356.010 aileye ulaşıldı
  • “Senin Öykün Ne?” görüntü ve poster yarışına 13 ülkeden 4.470 iştirak oldu
  • 25.312 aktifliğe konut sahipliği yaptı
  • 1.367 Trend Micro çalışanı istekli olarak misyon yaptı

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu