Teknoloji

Tinder vatandaşlık onaylı yeni doğrulama getiriyor!

Platformdaki karşılıklı itimat ortamını sağlamak ismine yeni tedbirler almaya başlayan Tinder, bu sefer de yeni bir kimlik doğrulama sistemi getireceğini açıkladı. Birinci olarak uygulamanın ağır olarak kullanıldığı Amerika, Birleşik Krallık, Brezilya ve Meksika’da kullanıma sunulacak olan yenilikle birlikte, dolandırıcılık ve kimlik sahteciliği üzere tehlikeli olayların gözle görülür oranda azaltılması bekleniyor. İşte detaylar…

Tinder, yeni kimlik doğrulama yolu sunuyor

Kimlik doğrulama için uzun mühlet evvel selfie fotoğraf ya da görüntü gerekliliği getiren Tinder, bundan bu türlü pasaport ya da ehliyet bilgilerinin girilmesini de mecburî tutacak. Böylelikle doğruluğu kanıtlanmış olan şahsî bilgiler, kullanıcı profilinde gösterilecek. Profilin doğrulandığını belirten mavi kamera işareti için yalnızca selfie çekilmek yeniden kâfi olacak. Lakin mavi tik işareti için pasaport yahut ehliyet bilgisi mecburî hale geldi.

Tinder bu doğrulama sistemini birinci olarak geçtiğimiz sene Yeni Zelanda ve Avustralya’da test etmişti. Pek başarılı olduğu gözlenen sistem, yaz aylarında üstte bahsettiğimiz 4 ülke için de faal edilecek. Bu yeniliği, berbat niyetli bireylerin emellerine ulaşmasını büyük ölçüde engelleyeceği öngörülüyor. Böylelikle kullanıcılar çok daha yeterli bir Tinder tecrübesi yaşayarak hayatının aşkını bulabilecek.

Daha evvel de Garbo firmasıyla bir iş birliğine giderek kullanıcılara sicil kaydı taraması yapmayı deneyen Tinder, bu hususta başarısız olmuş ve projeyi sona erdirmişti. Şirketin aldığı bu yeni güvenlik tedbirinin kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Tinder’ın güvenlik stratejisi hakikat mu? Siz daha evvel hiç Tinder kullandınız mı? Cevaplarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok kıymetli.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu