Oyun

The Last of Us Part 1 Oynanış İmgeleri Sızdı

The Last of Us Part 1 oynanış görüntüleri ortaya çıktı. bloodborne_pc Twitter hesabı üzerinden yayınlanan bu imajlar, oyunun açılış kısmını ve yaşanan kaosun yirmi yıl öncesini gösteriyor. Ayrıntılar haberimizde.

Oyun dünyasında büyük bir tesir bırakan The Last of Us oyununun tekrar üretimi diyebileceğimiz The Last of Us Part 1, Summer Game Fest sunumu sırasında duyurulmuştu. 2 Eylül 2022 tarihinde PlayStation 5 için satışa sunulacak olan oyunun PC (Epic Games Store ve Steam) tarihi ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

The Last of Us Part 1 Oynanış Manzaraları Yayınlandı

Sony Interactive Entertaiment ve Naughty Dog tarafından yapılacak olan tanıtımları bekler iken, yakın bir vakit evvel oynanışa dair yeni imajlar ortaya çıktı. Ne var ki bu manzaraların PlayStation 5 versiyonuna mı, yoksa PC versiyonuna mı ilişkin olduğu söylenemiyor.

Eğer şimdi Remastered dahil orjinal versiyonu oynamamışsanız, spoiler tehlikesinden ötürü, haberimizin devamını okuyup okumama kararı büsbütün size kalmış. Aksi takdirde, buyurun devam edelim.

Yaşanan sızıntıların başında, kentte yaşanan kaosun olduğu yirmi yıl öncesine ve sonrasına dair imgeleri görebiliyoruz. Ekran imajlarının 480p yani 640 x 480 çözünürlükte olduklarını söyleyelim. Bunlara ek olarak, Joel’un kızını Sarah’ı kaybettiği vahim sekans da yer alıyor. Bu noktada, Sarah karakterinin yeni oyundaki modellemesini merak edenler için kısmen bir yanıt niteliği taşıdığını da söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz hafta içerisinde yapılan duyuru ile The Last of Us Part 1 için geliştirilme süreci tamamlanmıştı. Ana oyunun ve Left Behind içeriğinin bütünüyle revizyondan geçirilmiş hali olacak yine üretim, görsel manada bir oldukça gelişmiş olarak karşımıza çıkacak. Aslına sadık kalınarak yine üretilecek olsa da, modernize edilmiş oynanış, düzgünleştirilmiş denetimler ve genişletilmiş erişilebilir seçenekleri, uygunlaştırılmış görsel efektler ve geliştirilmiş araştırma ve çatışma mekanikleri de bizleri bekleyecek.

SSD kullanımı sayesinde süratli yükleme mühletleri ile karşılaşacak olmanın yanı sıra üç boyutlu ses dayanağının de olacağı oyunun DualSense kolunu kullanımıyla ilgili ayrıntılar da açıklığa kavuştu. Dokunsal geri bildirim özelliği her bir silah ve yağmurun yağması üzere çevresel tesirlerde devreye girecek iken, uyumsal tetikleyiciler de Joel’un altıpatları ve Ellie’nin yayı dahil tüm silahlarda faal olarak kullanılacakmış.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu