Oyun

The Last of Us Part 1 Evrak Boyutu Ortaya Çıktı

Çıkışına iki buçuk aydan az bir vakit kalmış olan The Last of Us Part 1 evrak boyutu ile tekrar gündeme geldi. Ayrıyeten oyunun DualSense kullanımı da açıklık kazandı. Ayrıntılar haberimizde.

Summer Game Fest yayınının finalinde resmen duyurulmadan evvel PlayStation Direct üzerinde ortaya çıkan The Last of Us Part 1, 2 Eylül 2022 tarihinde Türkçe altyazı ve arayüz takviyesiyle de satışa sunulacak. Bu tarihin, oyunun PlayStation 5 versiyonu için olduğunu söyleyelim. PC için net bir tarih verilmiş değil.

Naughty Dog eş lideri Neil Druckmann tarafından da onaylanana nazaran The Last of Us Part 1, ana oyunun ve Left Behind içeriğinin bütünüyle revizyondan geçirilmiş hali olacak. Fragmanından da gördüğümüz üzere görsel manada bir oldukça gelişmenin yaşanacak olmasının yanı sıra, aslına sadık kalınarak tekrar üretilecek olsa da, modernize edilmiş oynanış, düzgünleştirilmiş denetimler ve genişletilmiş erişilebilir seçenekleri, uygunlaştırılmış görsel efektler ve geliştirilmiş araştırma ve çatışma mekanikleri de bizleri bekleyecek.

The Last of Us Part 1 Evrak Boyutu Bir Oldukça Yüksek Olacak

Çıkış tarihine vakit geçtikçe yaklaşırken, The Last of Us Part 1 için de yeni ayrıntılar paylaşılmaya devam ediliyor. Bir kere daha PlayStation Direct sayfasına yansıyan ayrıntılara bakılırsa, oyun için PlayStation 5 konsolunuzda en az 79 GB kadar bir alanı boşa çıkartmanız gerekecek. PlayStation 4 için satışa sunulmuş olan Remastered’ın 50 GB civarı bir alan kapladığını düşünecek olursak, sağlam bir artış olduğunu görebiliyoruz.

SSD kullanımı sayesinde süratli yükleme mühletleri ile karşılaşacak olmanın yanı sıra üç boyutlu ses dayanağının de olacağı oyunun DualSense kolunu kullanımıyla ilgili ayrıntılar da açıklığa kavuştu. Dokunsal geri bildirim özelliği her bir silah ve yağmurun yağması üzere çevresel tesirlerde devreye girecek iken, uyumsal tetikleyiciler de Joel’un altıpatları ve Ellie’nin yayı dahil tüm silahlarda faal olarak kullanılacakmış.

Son olarak, The Last of Us Part 1 için dijital Deluxe ve Firefly olmak üzere iki özel sürüm de satışa sunulacak. Dijital Deluxe tabanca ve tüfek geliştirmelerinin, patlayıcı okların, ekran filtresinin, Speedrun modunun ve altı silah kaplamasının yanı sıra, süratli güzelleşme ve üretim yeteneklerinin de erkenden açılmasını sağlayacak. Firefly sürümü ise, Deluxe sürüm içeriğine ek olarak, yeni kapak tasarımı ile The Last of Us: Amerikan Dream çizgi-romanı ve oyunun metal kutulu versiyonunu sunacak.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu