Oyun

The Callisto Protocol Geliştiricisinden Yeni Bir Oyun Geliyor

 
The Callisto Protocol oyununu geliştiren Striking Distance Studios şu anda yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Duyurulmamış bir proje olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan bu yapım Unreal Engine 5 oyun motoru ile beraber geliştiriliyor. X platformu üzerinde oyun endüstrisi analisti MauroNL tarafından tespit edildiği üzere geliştirici ekip yeni proje ile ilgili 9 farklı iş ilanı yayınlamış durumda.
 
Callisto Protocol Beklentiyi Karşılamadı 
 
 
 
İş ilanı içerisinde yer alan ilanlardan biri stüdyonun yeni bir oyun üzerinde çalıştığını doğrular nitelikte. Bu kapsamda baş animatör pozisyonunda yayınlanan liste bunu bizlere aktarıyor. İlanda şu ifadeler yer alıyor: “Striking Distance Studios, yepyeni ve duyurulmamış bir UE5 oyunu için dinamik, ilgi çekici oyuncu ve düşman deneyimlerini yaratmamıza yardımcı olacak bir Baş Oynanış Animatörü arıyor.”
 
Striking Distance Studios ekibi ilk olarak 2019 yılında PUBG evreninde geçen orijinal bir hikaye oyunu sunmak üzerine kuruldu. Geçtiğimiz yıl işten çıkarmalarla çalkalanan ekip şu anda 90 çalışana sahip durumda. Geçtiğimiz yıl ekipten 32 kişi ayrıldı ve bunun sebebinin The Callisto Protocol oyununun beklentileri karşılayamaması gösterildi. Büyük beklentilerle çıkış yapan bu yapım ne yazık ki oyuncular tarafından pek beğenilmedi.
 
Geliştirici ekip Dead Space’in ortak yaratıcısı olarak tanınan eski Sledgehammer Games ve Visceral Games genel menajeri Glen Schofield tarafından kuruldu. Geçtiğimiz sene ayrılan kişiler arasında şirketin CEO’su da bulunuyordu. Bunun dışında baş işletme yetkilisi ve baş mali yetkili şirketten gönüllü olarak ayrıldığını açıkladı. Şirketin kötü gidişatına elbette önümüzdeki projelerin engel olması bekleniyor. 
 

 

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu