Teknoloji

Spider-Verse stili Batman sineması yolda olabilir!

Süper kahraman dünyasının sevilen ismi Batman, yıllardır hem dizi hem de sinemalarıyla büyük bir kitleye ulaştı. Geçtiğimiz yıl çıkış yapan Spider-Man: Into the Spider-Verse ise kendine has stiliyle merak uyandırdı. Yeni tezler, Batman serisinin emsal bir animasyon filmi alabileceğini ortaya koyuyor.

Batman Beyond sineması mi geliyor?

Yılların ikonik animasyon dizisi Batman Beyond (Batman Dönüyor) hayranlarının heyecanlanması için yeni bir neden olabilir. Toplumsal medyada Batman Beyond sineması için ortaya çıkan konsept çizimler, Spider-Man: Into the Spider-Verse usulünde olmasıyla büyük ses getirdi.

Konsept çizim, birçok Spider-Man animasyon sinemasında çalışmış olan dizayncı Yuhki Demers tarafından hazırlandı. Muharrir Patrick Harpin ile birkaç ay evvel Warner Bros’a bir Batman Beyond sineması sunan ikili, konsept çizimler ile sinemaya birinci bakışı sunmuş oldu.

Aslında başlangıçta Warner Bros’un bu sinemanın mümkün olmadığını söylediği belirtildi. Lakin Demers’in konsept sanatını gördükten ve kıssa örgüsünü duyduktan sonra, stüdyonun projeye olumlu baktığı belirtildi. Ayrıyeten Into the Spider-Verse’in başarılı olmasıyla işler daha da ciddileşti.

İlk olarak 1999 yılında yayınlanan Batman Beyond, Gotham City’de Bruce Wayne tarafından akıl hocalığı yapılan yeni Batman Terry McGinnis’in kıssasını anlatıyordu. Animasyon dizisi, 2000’li yılların başında görsel tarzı ve Batman öyküsünün geleceğine ışık tutmasıyla çok sevildi.

Into the Spider-Verse biçiminde yapılacak bir sinema uyarlaması ise birçok Batman hayranının ilgisini çekecektir. Demers ve Harpin’in bu fikri, DC Studios’un yeni lideri James Gunn’a sunulacak. Onaylanması halinde ise Warner Bros. tarafından pahalandırılacak.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu