Teknoloji

Roblox Yapay Zekayla Anlık Çeviri Sistemini Oyuna Ekledi

Roblox oyuna oyuncuların yazdıklarını gerçek zamanlı olarak diğer dillere çeviren yapay zeka destekli yeni özelliği ekledi. Roblox ekibi ileride de aynı yapay zeka teknolojisinin yardımıyla sesli konuşmaları da farklı dillere tercüme etmeyi planlıyor.

Yani artık oyunda mesajlarınızı kendi dilinizde yazabileceksiniz ve bu mesaj oyun ortamında desteklenen herhangi bir dile anında çevrilecek, böylece farklı dillere sahip oyuncular birbirleriyle kolayca iletişim kurabilecek.

Bu özellik TextChatService kullanan tüm Roblox deneyimlerini etkileyecekmiş.

“Almanya’daki bir kullanıcı sohbet penceresine mesajını Almanca olarak yazacak, İngilizce konuşan bir kullanıcı bu yazılanı İngilizce görürken Korece konuşan bir kullanıcı aynı yazıyı Korece görüp Korece cevap verebilecek” diyor Roblox.

“Gelecekte Roblox kullanıcı deneyiminin her bir parçasının kişilerin anadillerine tamamen çevrilmiş olarak sunulacağını öngörüyoruz, buna yapay zeka destekli sesli sohbet tercümeleri de dahil” demiş Roblox ekibi.

Oyuncuların birbirleriyle rahatça iletişim kurabilmesi için harika bir özellik olmuş. Detayları Roblox’un blogunda okuyabilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu