Oyun

Returnal’ın PC’ye Gelişi Yakın Olabilir

Yaşanan yeni bir gelişmeye nazaran Returnal’ın PC’ye gelişi beklenenden evvel gerçekleşebilir. Zira, SteamDB sayfasında yeni gelişmeler yaşandı. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere PlayStation konsollarına özel oyunlar, 2020 yılı içerisinde Horizon: Zero Dawn – Complete Edition ile bilgisayarlar için de yayınlanmaya başlamıştı. Sonrasında, bu sırayı Days Gone, Death Stranding ve God of War takip etmişti. Önümüzdeki vakit zarfında da Marvel’s Spider-Man Remastered ve Miles Morales, The Last of Us Part 1 ve Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu üzere isimleri görecek iken, ortalarına sürpriz bir biçimde Returnal da katılacak üzere görünüyor.

Housemarque tarafından geliştirilmiş olan roguelike oyunu, geçtiğimiz yılın Nisan ayı içerisinde PlayStation 5 için özel olarak satışa sunulmuştu. Geçtiğimiz Mayıs ayında ise, Oregon kod isimli bir oyun SteamDB sitesindeki yerini almıştı. Dikkatli incelendiğinde, bilgi tabanında bulunan Atropos, Helios ve Tower of Sisyphus ayrıntıları ile Selene’in macerası için PC oyuncularının da bilet alabileceği ortaya çıkmıştı.

Returnal’ın PC’ye Gelişi Yaklaşıyor Mu?

Şu an için ne yayıncı pozisyonundaki Sony Interactive Entertainment, ne de geliştirici Housemarque tarafından bir teyit yahut yalanlama gelmiş değil. Lakin yeni gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. O denli ki, geçtiğimiz Perşembe günü prestijiyle oyun içi başarımlar için on dokuz yeni dil seçeneği eklenmiş durumda. Görünüşe nazaran Returnal’ın bu platforma da gelişi beklenenden daha yakın olabilir.

Hatırlayacağınız üzere Eylül ayı içerisinde yaşanan NVIDIA sızıntısı ile devasa bir GeForce Now listesi ortaya çıkmıştı. Ekran kartı üreticisi durumu yalanlamış olsa da, listedeki oyunlar birer birer Epic Games Store ve Steam mağazalarına geliyor. Returnal da o listede bulunuyordu. Yani o listeye tekrar bakıp, heyecanlanmaya devam etmek hiç de yersiz olmaz. Malum, ortalarında Ghost of Tsusima ve Demon’s Souls üzere bombalar da bulunuyor.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu