Oyun

Return to Monkey Island Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Return to Monkey Island oynanış fragmanı, Nintendo Direct Küçük sırasında yayınlandı. Devam oyunu artık Switch için de satışa sunulacak. Ayrıntılar haberimizde.

Point-and-Click oyunun en ünlü temsilcilerinden olan Monkey Island serisi, 2010 yılında çıkan son oyunun üzerinden geçen on iki yıl sonra geri dönüş için hazırlanıyor. Nisan ayında, Indiana Jones and the Last Crusade: The Graphic Adventure, Day of the Tentacle ve daha birçok kaliteli oyunun müellifliğini ve The Secret of Monkey Island ve Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge oyunlarının da direktörlüğünü yapmış olan Ron Gilbert tarafından Return to Monkey Island duyurulmuştu.

Son oyun Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge için bir devam niteliği taşıyacak olan yeni oyunun öyküsüne nazaran, düşmanı zombi korsan LeChuck ile yaşadığı fikir çatışmasının üzerinden yıllar geçmiştir ve gerçek aşkı Elaine Marley de odağını idareden diğer tarafa çevirmesi ile ana karakterimiz de Monkey Island’ın gizemini çözemediği için tatmin olamamış bir halde boşluğa düşmüştür.

Adalardaki hem eski dostlarımız hem de yeni simalar artık tehlikeli bir idarenin altındayken, açık denizlere yönelecek ve kuvvetli durumlardan sıyrılmaya çalışmak ismine yeni ve bilinmeyeni araştıracağız. Zafere giden yolda ise bulmacaların, tuhaf durumların ve olağan ki de düşmanlarımızın üstesinden gelmeye çalışacağız.

Return to Monkey Island Oynanış Fragmanı Ortaya Çıktı

Nintendo Direct Küçük sırasında yapılan yeni duyuru ile Return to Monkey Island, PC platformunun yanı sıra Switch için de bu yılın sonlarına hakikat satışa sunulacak. Duyuruya özel olarak yayınlanan oynanış fragmanında, ana karakterimizin yanı sıra Elaine ve Murray ikilisini de görüyoruz. Klasik oynanışın yeni dinamikler ile bir ortaya getirilmesine ek olarak, bulmacaları zorlanmadan geçmek isteyen oyuncular için de Easy Mode ve Hint sistemlerinin olacağı da açıklandı.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu