Oyun

PlayStation Stars Programı Duyuruldu

Sony Interactive Entertainment, PlayStation Stars programı duyurusunda bulundu. Bu yıl içerisinde faaliyete geçecek olan sadakat programıyla ilgili birinci verilen ayrıntılar haberimizde.

PlayStation Stars Programı Detayları

Katılımın fiyatsız olacağı ve şimdi hangi ülkeleri kapsayacağının aşikâr olmadığı bu programda, PlayStation Stars üyeleri belli aktiflikleri ve uğraşları tamamlamaları durumunda mükafatlar kazanacaklar.

Aylık Denetim rastgele bir oyunu oynamanız durumunda ödül kazanmanızı sağlayacak iken, öbürleri ise turnuva kazanmanızı, makul bir kupayı açmanızı yahut programın faaliyete geçişinden sonra dünya genelinde seçili bir oyunun Platin kupasını açan birinci oyuncu olmanızı gerektirecek.

Ağ Reklamcılık, Sadakat ve Lisanslı Ticari Eseri Lider Yardımcısı Grace Chen tarafından verilen öbür bilgilerde, sadakat puanları kazanabilmek de mümkün olacak. Bu puanlar da cüzdan kredisi ve seçili PlayStation Store eserlerini içeren bir katalogda kullanabileceksiniz. PlayStation Plus aboneleri ise programa iştirakte bulunmaları durumunda, mağazadan yapacakları satın alım ile otomatik olarak sadakat puanı kazanabilecekler.

Söylenene nazaran programda oyun karakterinin heykelcikleri, Sony tarihi ile irtibatlı aygıtlar üzere farklı cümbüş araçları dahil çok daha farklı dijital toplanabilir eserler ile de karşılaşacağız. Ne var ki Washington Post tarafından yapılan bir röportajda konuşan Grace Chen, dijital toplanabilir eşyaların NFT formunda olmayacağı söylüyor. Öbür bir deyişle, rastgele bir blok zincir teknolojisinden de faydalanılmıyor iken, bu eşyaları takas edebilmek yahut satabilmek mümkün olmayacakmış.

Şu an için PlayStation Stars ile ilgili söylenenler bu kadar, lakin ilerleyen vakit zarfında program hakkında çok daha fazla ayrıntı bizlere sunulacakmış. Haliyle ülkemizde de geçerli olup olmayacağını öğrenebilmek için birazcık daha bekleyeceğiz. Gelişmeleri takipte olacağız.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu