Oyun

PlayStation 5’in Övgü Özelliği Kaldırılacak

2020 yılında satışa sunulmuş olan PlayStation 5, birçok yeni özelliği beraberinde getiriyor. Bunlardan bir tanesi ve tıpkı vakitte güzel düşünülmüş olanı, öbür oyuncular için övgüde bulunabilmek. Ne var ki PlayStation 5’in övgü özelliği yakında geri çekilecek. Pekala Sony neden bu türlü bir karar aldı? Yapılan açıklamanın ayrıntıları haberimizde.

Çevrimiçi için oyunlarda kullanılan bu özellik sayesinde, mesela ekip arkadaşınız yahut rakip kadrodan bir oyuncunun etkileyici bir performans sergilemesi yahut yapılması nitekim sıkıntı olan bir hareketi yapması durumunda bunu övebiliyorsunuz.

Her ne kadar dostça bir rekabet ve karşılıklı düzgün niyet açısından aktif bir rol oynayacağı ve nahoş davranışları azaltmaya yönelik olarak düşünülmüş olsa da, bu özellik yakın bir vakitte kaldırılacak. Nedeni ise beklendiği kadar sık kullanılmaması. İşin farklı yanı şu ki, birçok PlayStation 5 kullanıcısının bu özellikten haberi bile yokmuş.

PlayStation 5’in Övgü Özelliği Sonbaharda Kalkacak

Destek sayfasının sona erdirilen PlayStation hizmetlerinin, özelliklerinin ve uygulamalarının listelendiği kısmına, bahsi geçen özellik de eklenmiş. Yandaki artı işaretine bastığımızda ise şöyle bir açıklama ile karşılaşıyoruz;

“2022 sonbaharında, PlayStation 5’teki Övgü özelliği artık desteklenmeyecek. Bu özellik öngördüğümüz kullanım düzeyini görmedi, bu yüzden uğraşımızı yine odaklandıracağız. Topluluğumuzu birbirlerine olumlu iletiler göndermeye devam etmeleri konusunda destekliyoruz.”

Japon teknoloji devi, mevcut jenerasyon konsolda önerilen aktiviteler, oyun içi rehberler ve bir oyunun makul kısımlarına atlama dahil bir dizi özelliği kullanıcı arayüzüne eklemişti. Ne var ki kimi kullanıcılar bu özellikleri ya gereksiz buldular ya da nadir olarak kullandılar. Bakalım önümüzdeki vakit zarfında öbür hangi özellikler sonlandırılacak? Gelişmeleri takipte olacağız.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu