Spor

PFDK sevkleri açıklandı!

TFF Hukuk Müşavirliği, PFDK sevklerini açıkladı!

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, sportmenliğe alışılmamış hareketi nedeniyle PFDK’ye sevk edildi.

Galatasaray İkinci Lideri Metin Öztürk de hakem ve öbür karşılaşma vazifelileri hakkında açıklamalar nedeniyle PFDK’ye sevk edildi.

Trabzonspor ve kulüp lideri Ertuğrul Doğan da açıklamalar nedeniyle PFDK’ye sevk edildi. Beşiktaş ise Trabzonspor maçındaki saha olayları ile berbat ve makûs tezahürat nedeniyle heyete sevk edildi.

İŞTE TFF’NİN AÇIKLAMASI

“FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü’nün Kulüp Lideri Yıldırım Ali Koç’un 03.02.2024 tarihinde Kulüp resmi toplumsal medya hesabından (youtube) yayınlanan beyanlarında yer alan “sportmenliğe karşıt hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. hususu uyarınca PFDK’ya sevkine,

YILDIRIM ALİ KOÇ (Fenerbahçe A.Ş. Kulübü Başkanı) 03.02.2024 tarihinde kulüp resmi toplumsal medya hesabında (youtube) yayınlanan beyanlarında yer alan “sportmenliğe karşıt hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. hususu uyarınca önlemsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

“GALATASARAY A.Ş. Kulübü’nün 02.02.2024 tarihinde oynanan YILPORT SAMSUNSPOR-GALATASARAY A.Ş. Trendyol Üstün Lig karşılaşmasındaki “çirkin ve makûs tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. unsuru uyarınca, “merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. unsuru uyarınca ve karşılaşma sonrası Kulüp Yöneticisi Metin Öztürk’ün basın mensuplarına yaptığı ve kulüp resmi toplumsal medya hesabından (youtube) yayınlanan beyanlarında yer alan “hakem ve başka karşılaşma vazifelileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. unsuru uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

METİN ÖZTÜRK’ün (Galatasaray A.Ş. Kulübü İdarecisi) karşılaşma sonrası Kulüp resmi toplumsal medya hesabında (youtube) yayınlanan beyanlarında yer alan açıklamalarında yer alan “hakem ve öbür karşılaşma vazifelileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. hususu uyarınca önlemsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü’nün 04.02.2024 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-TRABZONSPOR A.Ş. Trendyol Harika Lig karşılaşmasındaki “çirkin ve berbat tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. unsuru uyarınca ve “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. hususu uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü’nün 04.02.2024 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-TRABZONSPOR A.Ş. Trendyol Üstün Lig karşılaşma sonrası kulüp resmi toplumsal medya hesabından (X) yapılan paylaşımda yer alan “hakem ve öbür karşılaşma vazifelileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. hususu uyarınca PFDK’ya sevkine,

ERTUĞRUL DOĞAN’ın (Trabzonspor A.Ş. Kulübü Başkanı) karşılaşma sonrası kulüp resmi toplumsal medya hesabından (X) yapılan paylaşımda yer alan açıklamalar ile karşılaşma sonrası medyaya yapmış olduğu beyanlarında yer alan “hakem ve başka karşılaşma vazifelileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. hususu uyarınca önlemsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu