Oyun

PC ve Konsollar için Yeni Aliens Oyunu Duyuruldu

20th Century Games ve Survios Games tarafından yapılan duyuru ile PC ve konsollar için yeni Aliens oyunu geliyor. Şimdilik pek fazla bilgi paylaşılmamış iken, merak edilen ayrıntılar için San Diego Comic Con aktifliğini beklememiz söyleniyor.

The Creative Assembly tarafından geliştirilen ve SEGA 2014 yılında satışa sunulmuş olan Alien: Isolation, özellikle atmosferi ile epeyce büyük tesir yaratmıştı. Finali prestijiyle bir devam oyununa açık kapı bırakılmış olsa da, beklediğimiz müjdeli haberi alamamıştık. Sonraki yıllarda çıkan marka oyunları ise misal bir tecrübesi yaşatmaktan epey uzak kalmıştı.

PC ve Konsollar için Yeni Aliens Oyunu Geliştiriliyor

Son olarak Summer Game Fest sırasında duyurulmuş olan Aliens: Dark Decent sonrasında, 20th Century Games ve Survios Games tarafından yeni bir Aliens daha duyuruldu. Amerika menşeli stüdyonun daha çok sanal gerçekliğe odaklı olduğunu ve geçmişinde de Creed: Rise to Glory ve Westworld Awakening üzere beğeni toplamış oyunların olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdilik sonuncu ismi koyulmamış olsa da, oyunun Unreal Engine 5 ile PC, PlayStation 5, Xbox Series ve VR için geliştirilmekte olduğu onaylandı. Aksiyon ve endişe çeşitlerinin karışımı olup, öyküsü savaş tecrübeli emektarların Xenomorph ile çetin bir savaş verdiği birinci iki sinemanın ortasında geçen tek oyunculu tecrübe ile karşımıza çıkacak. Yeni oyuna dair daha fazla ayrıntının 21 Temmuz 2022 tarihinde San Diego Comic Con etkinliğinde paylaşılacağı söyleniyor.

Duyuruya ait olarak bir açıklamada bulunan 20th Century Games, Alien kozmosunun anlatılmamış kıssalar ve özgün oyunlar yaratabilmek için fırsatlar ile dolu olduğunu söylüyor. Ayrıyeten ortak bir tutkuyu paylaştıkları için de heyecanlı olduklarını kelamlarına ekliyorlar.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu