Spor

Osmaniye’de depremzede çocuklara basketbol topu dağıtıldı

Osmaniye’de Birevim ve Beşiktaş Bayan Basketbol Kadrosunun takviyesiyle, depremzede kız çocuklarına basketbol topu dağıtımı gerçekleştirildi.

Tosyalı Spor Tesisleri’nde düzenlenen aktifliğe Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Sedat Acar, Beşiktaş Bayan Basketbol Kadrosu Başantrenörü Aziz Akkaya, Beşiktaş Bayan Basketbol Grubu oyuncusu Şuğranur Sönmez ve Birevim İdare Heyeti Üyesi Mustafa Kazım Alpay katıldı.

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Acar, gazetecilere, büyük zelzelenin birinci yılını geride bıraktıklarını ve sporla gençlere bu acı günü unutturmaya çalıştıklarını söyledi.

Beşiktaş Bayan Basketbol Grubu ve Birevim sponsorluğunda kız atletlerine basketbol topu dağıtıldığını anlatan Acar, “Aziz hocamız ve sportmenler bir ortaya geldi ve çocuklarımız da bugün farklı bir gün yaşadı. Türkiye’nin esaslı kulübünün ortamızda olması çocuklarımızı çok keyifli etti.” dedi.

Başantrenör Akkaya da Türkiye’de birçok kulüpte çalıştığını ve basketbol sporunda kıymetli başarılara imza attığını lisana getirdi.

Avrupa Kupası öncesinde zelzelesi yaşayan insanlara takviye olmak için Osmaniye’ye geldiklerini anlatan Akkaya, şöyle konuştu:

“Burada olmaktan sahiden çok memnunum, çok hoş bir ilgi var. Daha evvel burada Osmaniye’nin Harika Lig’de kadrosu vardı, bu salona maça gelmiştik ve çok seyircisi vardı. İnşallah burada tekrar yeniden bir bayan basketbol kadrosu ligde olur. Dün 6 Şubat sarsıntısının birinci yıl dönümüydü ve çok büyük acılar yaşadık. İnsanların makûs anıları var, bunları dağıtmak, insanlara sporla katkıda bulunmak emeliyle buradayız. Zira spor beşere her şeyi unutturabilir. Alana girdiğinizde her şeyi, bütün kaygıları unutabiliyorsunuz.”

Birevim İdare Heyeti Üyesi Alpay, daha evvel 20 kentte masa tenisi dağıtarak çocuklara dayanak olduklarını anımsattı.

Depremzede çocuklara moral olması için top dağıtımı yaptıklarını aktaran Alpay, “Yaptığımız aktiflik çok ilgi gördü ve ne kadar hoş bir şey yaptığımızı görmüş olduk. Bilhassa dezavantajlı bölgelerde bu programların sayısını arttırmak için daha çok işler yapacağız ve spora takviye olacağız.” diye konuştu.

Şuğranur Sönmez de zelzelesi yaşayan çocuklara berbat günleri unutturmak için geldiklerini ve onlarla bir ortada olmaktan memnunluk duyduğunu kaydetti.

 

 

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu