Teknoloji

Oppo katlanabilir telefon pazarından çekilecek mi? İşte yanıtı

Geçtiğimiz günlerde Oppo ve vivo hakkında üzücü bir haberi sizlere aktarmıştık. Ortaya çıkan haberlerde her iki şirketin de katlanabilir telefon pazarından çekileceği tez ediliyordu. Artık Oppo bahse bir açıklık getirdi. İşte Oppo’nun savlara cevabı…

Oppo katlanabilir telefon pazarından çekilmediğini açıkladı!

Birkaç sene evvel hayatımıza giren katlanabilir telefonlar, kullanışlı gözükse de herkesin ilgi odağı olmadı. Yeniden de çabucak hemen tüm markaların olduğu pazardan Oppo ve vivo çekilecek üzere bir sav ortaya atılmıştı. Nedeni ise satış sayıları ve aygıtların tamir maliyetleri idi. Fakat Oppo kanadından resmi açıklama bugün geldi. Şirket katlanabilir telefon pazarından çekilmediğini açıkladı.

Normal aygıtlara nazaran tamir tarafında daha zahmetli olan katlanabilir telefonlar, üreticilerini bu alanda zora sokuyor. Tabi satışlar da öteki modeller kadar fazla olmadığı için katlanabilir telefon pazarı şirketlere beklediği geri dönüşü yapamıyor. Bu nedenlerle artık katlanabilir telefon üretimi yapmayacağı söylenen Oppo, tezleri reddetti. Şirket bugün şu açıklamayı yaptı:

“Oppo’nun katlanabilir akıllı telefon teknolojisinin daima geliştirilmesine olan bağlılığı değişmedi. Lütfen resmi güncellemelerimiz ve duyurularımız için bizi takip etmeye devam edin.”

Oppo Find N3 üzere modellerle piyasada kalmaya devam edeceğini bildiren şirket, yakında Find N4, N4 Flip ve OnePlus Open 2 gibi modellerle karşımıza çıkacak. Çin’de katlanabilir telefon pazarının yüzde 18’ini elinde tutan Oppo, yeni modeller ile pazarda hissesini artırmaya oynayacak.

Oppo üzere bir markanın katlanabilir telefon pazarında olması bizleri sevindirdi. Siz Oppo’nun kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu