Spor

Okul Sporları Yıldızlar Judo Küme Karşılaşmaları start verdi

Nevşehir’de 12 vilayetten 150 atletin katıldığı Okul Sporları Yıldızlar Judo Küme Karşılaşmaları başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’nda düzenlenen tertipte; Adana, Aksaray, Gaziantep, Hatay, Karaman, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Kilis, Mersin, Niğde ve Sivas’tan katılan atletler dereceye girebilmek için uğraş ediyor.

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Muhsin Özdemir, AA muhabirine, yarı yıl tatilinin sona ermesinin akabinde öğrencilerin yer aldığı spor karşılaşmalarına yurt genelinde başlanıldığını belirtti.

Nevşehir’deki turizm çeşitliliğinin bu cins tertiplere konut sahipliği yapılmasına imkan sunduğunu kaydeden Özdemir, “Çeşitli spor karşılaşmaları, okul sporları ve özel tertiplerin vilayetimizde yapılması için talep alıyoruz. Haziran ayına kadar çok sayıda faaliyete konut sahipliği yapacağız. Bu tertiplerin kentte sporu tabana yaymamıza da katkı sunacağına inanıyoruz. Bugünkü Yıldızlar Judo Küme Karşılaşmaları’nda kendi kategorisinde başarılı olanlar yarı finale, akabinde da Türkiye finallerine gidecek. Başarılı çocuklarımız ulusal ekip altyapısına katılacak ve ülkemizi milletlerarası arenalarda temsil edecek.” diye konuştu.

Küme karşılaşmaları iki gün sürecek.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu