Teknoloji

MediaTek, Dimensity 9300 ile Başarıyı Yakaladı

MediaTek için Dimensity 9300 modelinden sonra gelir trafiği yükselişe geçti. Bilgilere nazaran Tayvanlı çip üreticisinin amiral gemisi SoC modelleri, gelirine %70 katkıda bulunarak şirkete büyük yarar sağladı.

MediaTek CEO’su Tsai, 2024 yılının firma için büyüme yılı olacağını düşünüyor. Birinci çeyrekte performansın sabit kalabileceği beklense de bu yılın her çeyreğinde kademeli olarak iyileşmelerin görüleceği bekleniyor. Dimensity 9300 ile toplam gelirine 1 milyar dolardan fazla katkıda bulunan şirket, siparişlerindeki güçlü artışı bile bu çipe bağlıyor.

MediaTek’in iddiası olarak 20 milyon Dimensity 9300 SoC satışı yapacağı varsayım ediliyor ve bu da şirketin en düzgün çip üreticisi olmasını sağlayabilir. Şimdilik Qualcomm için güçlü bir tehdit oluşsa da önümüzdeki süreçte durum değişiklik gösterebilir.

Dimensity 9400 ve Snapdragon 8 Gen 4 için denk olduğunu düşünürsek pazar hissesinde en değerli etken fiyat olacak. MediaTek akıllı telefon şirketlerine indirimler sunabilir ve bu bağlamda avantaj elde edebilir.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu