Spor

Kyrie: “Ya sakatlanmasaydım, ya KD’nin ayağı çizgide olmasaydı…”

Dallas Mavericks’in yıldızı Kyrie Irving, eski grubu Brooklyn Nets’te oynadığı periyotta “olup bitenleri kabullenerek, önüne bakmak istediğini” söyledi.

Bir sene evvel takas edildiğinden bu yana dün gece Brooklyn’de birinci maçını oynayan Irving, Nets’ten takas talebinde bulunmasındaki motivasyonun “iç huzuruna kavuşarak, gelişebileceği bir yere gitme vaktinin geldiğini düşünmesi” olduğunu söyledi.

Irving, 36 sayı kaydederek Mavericks’i Barclays Center’da Nets karşısında 119-107 galibiyete taşıdığı müsabaka sonrası, basın konferansında mevzuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Artık kendi iç huzuruma kavuşmanın ve gelişebileceğim bir yere gitme vaktinin geldiğini düşünmüştüm. Ayrıyeten basketbolla alakasız olan, medyada ardımdan konuşulması üzere durumlarla da uğraşmak istemediğim bir yere gitmek istiyordum.

Bunlar birine bir insan olarak nasıl davrandığınızla kontaklı şeyler. Burada kaldığım müddette birçok şey öğrendim. Ancak artık bunları kabullendim ve sadece önüme bakmak istiyorum.”

“ŞU OLSAYDI, BU OLSAYDI…”

Nets, Irving ve Kevin Durant’in grupta geçirdiği üç buçuk senede sırf tek bir playoff serisi kazanabilmiş, 2021’deki Doğu Konferansı yarı finalinde en son şampiyon Milwaukee Bucks’ı yenmeye çok yaklaşmış; bu seride James Harden sakat dizine karşın oynarken, Irving ise ayak bileği burkulması sebebiyle birçok maçta forma giyememişti:

“Her şey büsbütün farklı olabilirdi. Geçmişe baktığınızda birçok şey yolunda da gidebilirdi. Mesela Bucks’a karşı sakatlanmasaydım takas ister miydim? Şayet KD’nin ayağı üçlük çizgisinde olmasaydı burada farklı bir mirastan mı bahsederdik? Ya da James takasını istemeseydi? Umarım tüm bu ‘Böyle olsaydı, şöyle olsaydı’ üzere soruları bu geceden sonra bir kenara bırakıp önümüze bakabiliriz ve ben de Dallas’ta mesleğimin ikinci şampiyonluğunu kovalayabilirim.”

Irving bu dönem 29 maçta 25.5 sayı, 5.4 asist ve 5.0 ribaund ortalamaları yakaladı.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu