Sağlıklı Yaşam

Kış Aylarında Bitki Çayları İçmeniz İçin 5 Neden

Kış aylarının olmazsa olmazı bitki çayları. İşte kışın bitki çayı içmeniz için 5 neden. Hiçbir şey sizi soğuk bir kış gününde sıcacık bir çay kadar ısıtamaz. Vücudu içeriden sıcak tutan sıcak içecekler kışla ilişkilidir. Popüler içecek çayı özellikle soğuk aylarda sevilir. İster masala çayı, ister yeşil çay, limon otu çayı, papatya çayı, zencefil çayı veya diğer bitki çayları olsun çay diyetimizin vazgeçilmez bir bileşenidir. Kışın neden bitki çayı içmeniz gerektiğine bir göz atın.

1. Soğuk Algınlığı ve Öksürükle Savaşır​


Kış aylarında insanlar nezle olur veya öksürür ve ılık çay içmek kendimizi daha iyi hissetmemize yardımcı olur. Baharatlı çaylar soğuk algınlığı ve öksürüğe yardımcı olabilir. Bir fincan zencefil, zerdeçal veya tarçın çayı, burun iltihabını sakinleştirerek veya öksürük semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

2. Pürüzsüz Sindirim​


Kışın, daha ağır yiyecekler yemek, hareketsiz oturmak ve fiziksel aktiviteden kaçınmak sindirim sorunları olasılığını artırır. Sindirime ve gastrointestinal rahatsızlığa yardımcı olabilecek çayı, nane veya anason çayı içilebilir.

3. Kan Dolaşımı​

Kış boyunca hareketsizlik nedeniyle vücudumuz sertleşir ve kan dolaşımı engellenir. Kan şekeri seviyelerini kontrol etmenin yanı sıra, tarçın çayı ve içmek iç kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur.

4. Enflamasyon​

Şişliği ve ağrıyı azaltmak için ılık karışımlar yudumlanabilir. Safranlı içmenin veya kaynayan suya birkaç karanfil eklemenin vücuttaki iltihaplanmayı azaltacağı ve ağrıyı hafifleteceği söylenir.

5. Enerjiyi Artırır​


Baharatlı çay, çok az veya hiç kötü yan etkisi olmayan doğal bir enerji yükseltici olarak kullanılabilir çünkü temel besin maddeleri ve mineraller bakımından bol miktarda bulunur. Enerji içecekleri tipik olarak, kişinin sağlığına zararlı olabilecek büyük miktarlarda kafein içerir.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu