Sağlıklı Yaşam

Kilo Vermek İçin En İyi Çaylar

Bitki ve baharatların eşsiz karışımıyla, fazla kilolardan kurtulmak için farklı çeşitlerde lezzetli çaylar bulabilirsiniz. Çay zamansız bir içecektir. Diyet sektöründe çay kültürü zayıflama çayı pazarlama iddiasıyla devam etmektedir. Ancak faydalarını elde etmek için pahalı çay yapraklarına ihtiyacınız yok.

Çay, yeterli egzersiz ve sağlıklı bir diyetle eşleştirdiğinizde muhtemelen herhangi bir kilo verme planı için en iyi sonucu verir. Elbette, kilo vermek için çay içmek çok özneldir.

Kilo Vermek İçin En İyi Çaylar​

Yeşil çay​

Tüm kilo verme konuşmaları yeşil çay ile başlar. Bir araştırma, günde iki bardak yeşil çay içen kişilerin, düzenli yeşil çay içmeyenlere göre vücut yağ yüzdesinin daha düşük olduğunu gösteriyor. En etkili zayıflama çayı olarak kabul edilir.

Yeşil çay, yağ yakımını artıran ve metabolizmayı hızlandıran kateşinlerde yüksektir. Yeşil çayın kalori yakıcı doğası, obez ve fazla kilolu insanlar için kılık değiştirmiş bir nimettir.

Siyah çay​

Piyasadaki en güçlü çay çeşitlerinden biri olan siyah çay, kilo vermeye çalışan insanlar için harika bir içecek seçimi yapan iyi miktarda flavon içerir.

Bir çalışma, yüksek flavonoidler içeren çay içmenin, daha düşük flavonlar içerenlere göre daha düşük vücut kitle indeksini desteklediğini göstermektedir. Bu nedenle siyah çay yapraklarını suya demlemek, kilo yönetimini desteklemek için mükemmel bir içecektir.

Beyaz çay​

Beyaz çay ve yeşil çaydaki kateşinler karşılaştırılabilir, bu da onları kilo kaybı için ideal kılar.

Beyaz çay ekstresi içmek, yeni yağ hücrelerinin oluşumunu engeller ve mevcut olanların parçalanmasını destekler. Ayrıca, orada en az işlenmiş çaydır, yani beyaz çay yağ yakma özelliklerini korur.

Oolong çayı​

Oolong çayı, kısmen oksitlenmiş, siyah çaydan daha hafif ve yeşil çaydan daha koyu olan geleneksel bir Çin çayıdır. Meyvemsi bir tada ve hoş kokulu bir aromaya sahiptir. Oolong çayı, metabolizmayı hızlandırarak ve yağları yakarak kilo kaybını artırır.

Klinik bir araştırma, iki hafta boyunca kahvaltı ve öğle yemeğinde içmenin yemek sonrası yağ yakımını %20 oranında artırdığını gösteriyor. Ayrıca oolong çayı, kilo vermek için gerekli olan antioksidanlara ve lipit düşürücü özelliklere sahiptir.

Hibiskus Çayı​

Ebegümeci çayı içmek, size yağ eliminasyonunu artırmaya ve lipit metabolizması genlerini düzenlemeye yardımcı olan bazı bitki bileşikleri sağlar. , yeşil çay içmeyi sevmeyenler için iyi bir seçenektir. Ana yemeklerden yarım saat önce günde 3-4 bardak hibiskus çayını şeker ilave etmeden içmelisiniz. Fiziksel egzersiz ve diyetle birleştirildiğinde daha iyi kilo verme sonuçları bekleyebilirsiniz. Ebegümeci özü, kilonuzu daha sağlıklı bir seviyede tutabilir.

Pu Erh Çayı​

Çin çay kültürüne özgü Pu Erh çayı, vücudunuzun daha fazla yağ üretmesini engeller. Pu-erh çayını içmek için en iyi zaman, yemekten bir saat sonradır, böylece sindirilmesi zor yağları ve fazla yağı vücuttan atabilir. Pu-erh çayını yanlış zamanda içerseniz, bunun yerine kilo almanıza neden olur. Başka katkı maddeleri ve tatlandırıcılar eklemeden Pu-erh çayını içerek gözle görülür kilo kaybı yaşayabilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu