Spor

İspanya’da VAR tartışması: Soruşturma başlatıldı!

İspanya’da Jose Negreira davası sonrası yeni bir hakem skandalı daha yaşandı.

El Debate’da yer alan habere nazaran; İspanya Hakem Komitesi Lideri Luis Medina Cantalejo, VAR imgelerini Real Madrid aleyhine manipüle etme ve ispatları gizleme gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatıldı.

SADECE CANTALEJO DEĞİL

Cantalejo’nun yanısıra hakemler Carlos Clos Gomez ve Santiago Jaime Latre de suçlananlar ortasında. Kabahat örgütü kurma ve iş ilgilerinde yolsuzluk yapma hatalarını işlemiş olabilecekleri öne sürüldü.

GİZLİ ODADAN MÜDAHALE

Haberde VAR odasının yanı sıra kanunî olmayan bâtın bir ek odanın bulunduğu ve buradan VAR odasına müdahale edildiği tez edildi.

Real Madrid’in maçlarının oynadığı esnada o maç için belirlenen VAR hakemine bakılmaksızın uygun karenin olağandışı seçildiği ve bu da eflatun beyazlı kadroya ziyan verdiği kaydedildi.

Öte yandan VAR kayıtlarının “manipüle edilmesi, çıkarılması ve gizlenmesi” hususuyla ilgili de şikayetlerin olduğu ve bu hususun da araştırılmasının istendiği söz edildi.

NEGREIRA DAVASI İLE GÜNDEMDEYDİ

Barselona Savcılığı, geçen mart ayında, 1993’ten 2018’e kadar İspanyol Futbol Federasyonunun eski Hakem Teknik Şurası (CTA) Lider Yardımcısı olan Jose Maria Enriquez Negreira’ya ilişkin firmalara 17 yıl içinde 7,3 milyon avrodan (7,8 milyon dolar) fazla ödeme yapıldığı argümanıyla ilgili şikayette bulunmuştu.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu