Teknoloji

iPhone 16 Modellerinin Batarya Boyutları Artabilir

Eylül ayında tanıtılması beklenilen iPhone 16 serisinin batarya özellikleri hakkında birtakım yeni argümanlar ortaya atıldı. X kullanıcısı Majin Bu, Apple’ın kimi iPhone 16 modellerine daha büyük bataryalar koymasının beklendiğini açıkladı.

Gönderiye nazaran iPhone 16, iPhone 16 Plus ve iPhone 16 Pro Max’in artan batarya kapasitesinin sırasıyla 3.561 mAh, 4.006 mAh ve 4.676 mAh olması bekleniyor. Karşılaştırma açısından iPhone 15, iPhone 15 Plus ve iPhone 15 Pro Max’in batarya kapasitelerinin 3.349 mAh, 4.383 mAh ve 4.422 mAh olduğunu hatırlatalım.

iPhone 16 Pro Max kelam konusu olduğunda aygıtın iç yapısının tekrar tasarlanması nedeniyle aygıtın L biçiminde bir bataryaya sahip olmayacağını kaydediliyor. Paylaşımda iPhone 16 Pro’nun batarya kapasitesine ait rastgele bir bilgi ise bulunmuyor.

Bu bilgilerin gerçek çıkması halinde olağan iPhone 16 ve iPhone 16 Pro, batarya yükseltmeleriyle piyasaya sürülecek modeller olacak. Bu ortada iPhone 16 Plus’ın bataryası evvelki modele nazaran yaklaşık %9 oranında küçülecek.

Diğer taraftan iPhone 16 serisinde üretken yapay zeka özellikleri gelmesinin beklendiğini de not olarak düşelim.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu