Teknoloji

iCloud Windows Uygulaması Yeni Tasarım ve Özelliklerle Büyük Bir Güncelleme Alıyor

Apple son vakitlerde bilgisayar kullanıcıları için daha fazla içerik yayınlamaya başladı. Bu sayede Windows kullanıcıları güncellenen iCloud ile Apple hizmetlerinden faydalanmaya devam edebilir. Apple artık Windows 10 ve 11’de iCloud uygulaması için büyük ve yeni bir güncelleme yayınlayarak yeni bir kullanıcı arayüzü ve yeni özellikler sunuyor.

Microsoft Store’da yayınlanan iCloud 15.0.214 sürüm notlarına nazaran yeni güncellemenin içerikleri şu biçimde:

  • Yeniden tasarlanmış büsbütün yeni kullanıcı arayüzü
  • Kullanımı kolay başlangıç ​​ve suram deneyimi
  • iCloud içeriğinizin senkronizasyon durumu
  • Güvenli Apple Kimliğiyle oturum açmak için fizikî güvenlik anahtarları desteği
  • Fotoğraf senkronizasyon performansında iyileştirmeler
  • Oturum açma istemlerinin sıklığı azaltıldı
  • Outlook ile ilgili kişi ve takvim senkronizasyonu meselelerini çözüldü (Windows 11’in en son sürümü, 22H2 yahut sonraki bir sürümünü gerektirir).

Ayrıca iCloud artık karanlık mod dayanağına de kavuşuyor. Yeni güncellemeyle birlikte artık tüm Apple ve Apple dışı aygıtlarınızı Hesap Detayları kısmında görüntüleyebileceksiniz. Lakin macOS ve iOS’tan farklı olarak Windows 10 ve 11’de iCloud uygulamasını kullanarak aygıtların yetkisini kaldıramıyorsunuz.

Windows için tekrar tasarlanan iCloud uygulamasının yanı sıra Apple, Apple Music ve Apple TV uygulamalarını da güncelledi.

Apple’ın yeni Windows uygulamaları sadece Windows 10 ve 11 yüklü bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Hala Windows 7 kullanıyorsanız yahut Windows için bağımsız Apple programları kullanmıyorsanız bunun yerine iTunes kullanabilirsiniz.

Windows 10 yahut 11 kullanıyorsanız, iCloud’u direkt olarak Microsoft Store üzerinden indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu