Spor

Hüseyin Yücel: “Altyapıya 2 milyon euro aktaracağız”

Beşiktaş altyapısından çıkan Semih Kılıçsoy ortaya koyduğu performansla Avrupa’nın birçok büyük kulübünün dikkatini çekerken siyah beyazlılar özkaynaktan yetişen birçok ismi dünya futboluna kazandırmaya kararlı.

Beşiktaş altyapısında öze dönüş projesinin mimarı olan kulüp ikinci lideri Hüseyin Yücel, öz kaynak sisteminin geçmiş yıllardaki üzere verimli bir biçimde çalışması için projeler hazırladıklarını belirtirken, her yıl 2 milyon Euro kaynak aktaracaklarını açıkladı.

Yönetici Feyyaz Uçar ve kulübün futbol yöneticisi Samet Aybaba ile altyapıdaki sıkıntıların tahlili için değerli uzaklık kat ettiklerini vurgulayan Yücel, ekonomik olarak alt yapıdaki teknik adam ve futbolcuların daha rahat bir ortamda çalışmalarını sağlayacaklarının altını çizerken şu tabirleri kullandı:

“EŞSİZ BİR FUTBOLCU KAYNAĞI”

“Beşiktaş Kulübü altyapısı eşsiz bir futbolcu kaynağı. Semih Kılıçsoy üzere birçok oyuncu çabucak A kadroda oynayacak kapasitede. Altyapı koordinatörü Mehmet Ekşi ve takımının çalışmalarıyla hazır durumda.”

“Amacımız transfere milyonlarca Euro harcayarak kulübü borca sokmak değil, kendi bedelleriyle Türk futbolunun yapıtlarını marka bedeli olarak sunmak.”

“GELECEKTE ARTTIRACAĞIZ”

“Şu anda alt yapıdan A kadroya çıkan oyuncu sayısı 9. Gelecek yıllarda bu sayıyı arttıracağız. Kaliteli deneyimli yabancı futbolcuları da ortalarına katarak Şampiyonlar Ligi’nde muvaffakiyet hedefliyoruz.”

“Beşiktaş 80’li, 90’lı yılların efsanelerinin küllerinden doğacak. Tribünler Metin, Ali, Feyyaz ve Sergen üzere yeni Türk futbolcularına marşlar yapacaklar. Hem Beşiktaş hem de ulusal grup için kaynak olacak.”

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu