Oyun

Homeworld 3 Çıkış Tarihi Yine Ertelendi

Homeworld 3 çıkış tarihinde beklenmedik bir gecikme daha yaşanıyor. 8 Mart tarihinde piyasaya sürülmesi planlanan uzay tabanlı RTS oyununun devamı için yeni çıkış tarihi artık 2 ay gecikme ile 13 Mayıs olacak.

Oyunun resmi sitesindeki bir gönderide geliştirici Blackbird Interactive, yakın vakitte şirket dışından birtakım oyuncuları Homeworld 3’ün erken tam sürümünü oynamaya davet ettiğini açıkladı. Bu oyuncuların geri bildirimlerine dayanarak Blackbird, lansmanı bir sefer daha ertelemeye karar verdi. Blackbird, bu değişikliğin “bizim çabaladığımız ve sizin hak ettiğiniz kalite seviyesinde sunmak için gereken son ince ayarları yapmamızı sağlayacağını” belirtti.

Bu, oyundaki uzun gecikmeler dizisinin sonuncusu. Homeworld 3 birinci olarak Eylül 2019’da duyurulduğunda, 2022’nin sonlarında çıkması gerekiyordu. Haziran 2022’de oyunun 2023’ün birinci yarısında çıkacağı duyurulmuştu. 2023’ün Mayıs ayında öteki bir gecikme daha duyuruldu ve bu sefer çıkış Şubat 2024’e kaydı. Daha sonra Kasım 2023’te Blackbird, 8 Mart olarak kesin bir çıkış tarihi olacağını düşünülen tarihi açıkladı. Bu son geri adım, oyunun yepyeni çıkış vakit diliminin iki yıla yaklaşacağı manasına geliyor.

Blackbird, Steam Next Fest’in bir modülü olarak Steam’de Homeworld 3’ün yeni ve fiyatsız bir demosunu yayınladı. Bu demo sürümü War Games modunu gösteriyor ve 12 Şubat’a kadar mevcut olacak.

Murad

Yüz ifadelerini yakalamaya çalışan bir portre tutkunu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu